Egykori névadójára emlékezett a szekszárdi egyetemi kar

Bár már nem viseli a neves író, költő nevét a szekszárdi egyetemi kar, de még ápolják az illyési hagyományt.

null

Illyés Gyula háromszoros Kossuth-díjas magyar költő, író, drámaíró, 1902. november másodikán született Tolna megyében, a Pálfa melletti Felsőrácegrespusztán. Őrá, mint hajdani névadóra emlékeztek, immár sokadik alkalommal, Szekszárdon a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Karán, hiszen az író, költő nevét vette fel 1990-ben az önállóvá vált főiskola.

Bár ma már nem ez a neve az egyetemi karnak, de a karon belül az egyik intézetet, s az egyetem gyakorlóiskoláját is így hívják, és ápolják az illyési hagyományt nem csak ilyen ünnepi alkalomkor, hanem programok, rendezvények, pályázatok formájában is. Őrzik a hajdani főiskola névadójának szellemét azért is, mert életművének az a tanulsága, hogy az ember, a közösség és a hagyomány megbonthatatlan egységet alkot.

Fotó: Mártonfai Dénes/Tolna megyei hírportál

Az egyetemi kar aulájában tartott ünnepségen dr. Szécsi Gábor dékán felidézte a fiatal Illyés korát, egymásra ható kapcsolatát annak az időnek másik írófejedelmével, a szintén a városhoz kötődő Babits Mihállyal. 

Az ünnepi beszédet, majd a verset követően az aula Illyés falánál lévő bronz domborműnél elhelyezték az emlékezés és tisztelet koszorúit. Az elsőt az egyetemi kar dékánja és a Hallgatói Önkormányzat elnöke, majd őket követte az Illyés Gyula Gyakorló Általános Iskola, AMI és Gyakorlóóvoda két igazgató-helyettese, a szekszárdi önkormányzat és a Wosinsky Mór Megyei Múzeum képviselője, de lerótta kegyeletét az MNL Tolna Megyei Levéltárának igazgatója, a Tolna Megyei Egyed Antal Honismereti Egyesület két elnökségi tagja és a Tolna Megyei Illyés Gyula Könyvtár igazgatója is.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.