A szakmai találkozón ismertetett Input Program célja, hogy az abban résztvevők széles hazai és nemzetközi kapcsolatait felhasználva ösztönözzék az információs és kommunikációs technológiai (IKT) startup cégek indulását, illetve segítsék a sikeres külpiaci szereplést. A konferencia hallgatóságát Kovács Dezső köszöntötte. A kamarai elnök utalt a programnak otthont adó ZalaZone járműipari tesztpályán és a városban zajló változásokra, beruházásokra, amelyek hosszú évekre meghatározzák majd a térség és az ország gazdasági életét – írja a Zala megyei hírportál, a zaol.hu.
Kovács Dezső elmondta, a fejlesztések mágnesként vonzzák a cégeket és befektetőket.
A Pannon Egyetem zalaegerszegi központjának főigazgatója, dr. Németh István emlékeztetett: a városban és a megyében egyedülálló beruházások zajlanak. Olyan innovációs ökoszisztéma valósul meg, amihez az egyetemet is fel kell fejleszteni, mégpedig úgy, hogy a gazdasági szereplőkkel együttműködve, a kor igényeit figyelembe véve képezik a fiatalokat.
Bali Zoltán a házigazda város képviseletében a jövő Zalaegerszegét vázolta fel. Az alpolgármester a Smart City fő pilléreként említette a környezetvédelmet, a vízgazdálkodást, a mobilitást, az energiatakarékosságot, a digitalizációt és nem utolsósorban az itt élők közösségformáló erejét.
A szakmai konferencián bemutatták még a mesterséges intelligenciában és a robotikában rejlő lehetőségeket, valamint pódiumbeszélgetésre hívták az innovációs cégek képviselőit.
A teljes cikk ITT olvasható el.