Megnyugvást ad a csipkekészítés a szécsényi kézművesnek

Zsidai Henriett már kisgyermek korában elsajátította a horgolás-kötés fortélyait nagyszüleitől és édesanyjától.

null

Felnőttként találkozott a csipkekészítés rejtelmeivel is. Nemcsak meglátta a szépségét, de magába a tevékenységbe is beleszeretett, s elhatározta, elsajátítja a mikéntjét. A fiatal tanárnő, Fáy Judit szakkörének lelkes tagjaként megtanulta a csipkekészítés technikáját, s azóta is nagy szeretettel hódol szenvedélyének – olvasható a Nógrád megyei hírportál, a nool.hu cikkében.

 

Jó kikapcsolódás, a mindennapi stressz hatásainak nagyszerű levezetése, egyfajta belső megnyugvást ad számomra. Örülök, amikor egy szép munkadarabot sikerül megalkotnom – mondta.

 

Zsidai Henriett 2005-ben tagja lett a Palócföldi Népi Iparművészek Egyesületének, ami további motivációt adott munkájához. Az egyesület csipkekészítőivel megalakították a csipkeverők közösségét. Kapcsolatba léptek a szlovák, lengyel csipkekészítőkkel, s minden évben közösen megrendezik a csipkekiállítást és konferenciát. Azonban legnagyobb sajnálatára 2021-ben a pandémia miatt erre nem kerülhetett sor. Viszont rendszeresen résztvevői a Budai várban augusztus 20-án megrendezésre kerülő Mesterségek Ünnepének, ahol kiállításon tekinthetik meg alkotásaikat az érdeklődők, s bemutató­foglalkozásokat is tartanak.

 

Örülök, hogy többen is kíváncsiak a csipkekészítés technikájára, közöttük sok fiatal is érdeklődik. Jelenleg Törökné Petró Máriával Kozárdon, ahol az egyesületünk székhelye van, csipkekészítő szakkört is tartunk 

– mondta.


Zsidai Henriett alkotómunkája mellett alelnökként a Palócföldi Népi Iparművészek Egyesületének többrétű munkájába is bekapcsolódik.

 

Borítókép: Zsidai Henriett (Fotó: Nool.hu/SZ. F.)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.