Az ünnepélyes átadás pénteken volt. Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter az átadási ceremónián történelmi visszatekintésében utalt Antall József néhai miniszterelnökre, aki innen, a Somló hegyről nézte gyermekként a szovjet csapatok bevonulását, majd 1991 nyarán ugyancsak itt tartották azt az ünnepséget, ahol beszédet mondott a miniszterelnök arról, hogy az utolsó szovjet katona is elhagyta hazánkat. Ezután Prágába utazott Antall, hogy aláírja a Varsói Szerződés feloszlatásáról szóló okmányt – olvasható a Veszprém megyei hírportálon, a Veol cikkében.
Gulyás Gergely kijelentette: ez a térség olyan gyöngyszeme a magyar turizmusnak, amelyet az elmúlt években egyre inkább felfedeznek, köszönhetően a jó somlói boroknak is. Szerinte a következő évtized a Somló évtizede lehet.
Elmondta, a kormány támogatja azokat az infrastrukturális fejlesztéseket, amelyek a turizmus erősödésével járnak.
Kovács Zoltán országgyűlési képviselő beszédében hangsúlyozta: az itt élőknek a Somló nagyon fontos tájegység, amely Magyarország legkisebb borvidéke, de számukra a legkedvesebb. A Somló hegy fejlesztései kapcsán emlékeztetett: templomok újultak meg, elkészült a Somló Kapuja turisztikai látogatóközpont, és jelentős pincefelújítások is történtek.
Úgy fogalmazott, hogy az országszerte megújult harminc vár és kastély nemcsak a bakancsos turizmus javára szolgál, hanem az egész ország számára hasznos, hiszen megmutathatjuk gazdag történelmünket is.
Az eredeti cikk ITT olvasható.
Borítókép: Történelmi jelentőségű a várfelújítási program Somlón (Fotó: Pesthy Márton/Napló)