A kirándulók válogathatnak a szebbnél szebb panorámát nyújtó magaslatok között

A Balaton északnyugati partszakaszával határos térségben különleges szépségű tanúhegyek magasodnak.

null

Nem véletlen, hogy ez a környék kedvelt kirándulóhely, és gyakorta szerveznek ide kerékpáros vagy gyalogos túrákat. Többször rendeztek itt már Tanúhegyek-futást, maratoni távokkal, lépcsőfutást a Badacsonynál, de kemény teljesítménytúrára is invitálták már az érdeklődőket. De vannak, akik egyszerűen csak a szépséget keresik, s azt meg is találják ebben a közegben – írja a Veszprém megyei hírportál, a veol.hu.
A kirándulók számára az is előny, hogy választhatnak a hegyek közül, azaz eldönthetik, hogy vadregényes helyen kívánnak kikapcsolódni, vagy inkább a kissé sűrűbben lakott részeket és a jobb utakat részesítik előnyben. Esetleg több időt rászánva, fáradságot nem kímélve többet is megcéloznak. Különösen jó túracélpont a Badacsony tetején lévő, 2011-ben felavatott, 18 méter magas kilátó, amely különleges élményt, nem mindennapi panorámát biztosít a látogatók számára. Az sem elhanyagolható tényező, hogy a Badacsony déli lejtőin termő szőlőnek köszönhetően a régió borai messze földön híresek. A legismertebb és egyben legmagasabb tanúhegy a 438 méter magas Badacsony, amely minden évszakban impozáns. Kedvelt útvonal fölfelé és lefelé is a Badacsony nyugati oldaláról induló Bujdosók lépcsője. A 464 fokból álló lépcsősor mentén hatalmas bazalttornyok, törmeléklejtők láthatók, illetve több pihenőállomás is van, amelyeket a kuruc kor kiemelkedő személyiségeiről neveztek el. A távolból is látható hegytetőn lévő keresztet Ranol­der János veszprémi püspök állíttatta a Badacsony déli peremére 1857 szeptemberében. 

A Tapolcai-medence közepén emelkedő Szent György-hegy is kedvelt kirándulóhely. A 415 méter magas és bazalt­oszlopairól méltán híres hegy gyomrában egy időben barlangászok keresték a mondabeli sárkány barlangját, azonban a jelentős mennyiségű omladék miatt nem sikerült feltárni a feltételezett jeges barlangot. A helyenként 30–40 méter magasba emelkedő bazaltoszlopok orgonasípokhoz hasonlóan sorakoznak egymás mellett, amelyek az északi oldalon hangsúlyosabbak, látványosabbak. Az észak felől, a turistaháztól a hegycsúcs felé vezető úton találhatók a Kőkapunak nevezett bazaltképződmények. A turistaút az álló bazaltoszlopok mellett a már leomlott képződmények kőtörmelékén kialakult természetes lépcsőn halad felfelé.

A teljes cikk IDE kattintva olvasható.

Borítókép: Illusztráció (Forrás: Flickr)
 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.