Páratlan élményekben volt részük a pásztói diákoknak

Egész napos tűzvédelmi bemutatón vehettek részt a helyi iskola diákjai.

null

Az intézmény még 2019-ben nyerte el a legkreatívabb iskola címet az Országos Tűzmegelőzési Bizottság alkotói pályázatán, ugyanis országos szinten innen érkezett akkor a legtöbb pályamű

– mondta el a Nógrád megyei hírportálnak Kapás Márton.

 

A Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője hozzátette: a 149 alkotás elismeréseként kiérdemelt tűzvédelmi napot akkor azonban a járványhelyzet miatt nem lehetett megtartani, ezért egészen mostanáig kellett várniuk a jutalmukra a tanulóknak – olvasható a nool.hu cikkében.

 

Az esemény megnyitóján elsőként Szántó Marianna, az iskola igazgatója köszöntötte a gyerekeket, majd Simon Tibor, a Salgótarjáni Tankerületi Központ igazgatója szólította meg az egybegyűlteket. Beszédében kifejtette, hogy a legnagyobb biztonságot az odafigyelés, a tudatos megelőző magatartás jelenti. Ezt követően Antal István, a Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatóhelyettese megköszönte a diákoknak és a tanároknak azt az időt, amit a pályaművek megalkotására áldoztak. A bemutató megkezdése előtt Juhász László, a Nógrád Megyei Tűzmegelőzési Bizottság ügyvezető elnöke ismertette a tanulókkal, milyen programok várnak rájuk a nap folyamán.

 

A megnyitó után elsőként a pásztói hivatásos tűzoltók közlekedési baleset felszámolását imitáló bemutatóját láthatták. A gyermekek megtekinthették, ahogy feszítővágó segítségével szabadítanak ki egy beszorult sérültet egy személyautóból. Ezután pedig a lánglovagok egy előre berendezett, szobát imitáló konténer tüzét oltották el a közönség előtt. A nap további részében csoportokra bontva élvezhették a gyerekek a különböző bemutatókat és a játékos feladatokat az iskola udvarán.

A diákok maguk is kipróbálhatták, hogy hogyan lehet eloltani egy tálcatüzet, majd látványos bemutató keretein belül tanulhatták meg, hogy mi a teendő, ha kigyullad a tűzhelyen, serpenyőben felejtett olaj.

Ha ez még nem lett volna már önmagában is elég, egy füstsátor révén lehetőségük volt kipróbálni, hogy mit élnek át a tűzoltók lakástüzek esetén, azaz hogy milyenek a látási viszonyok egy füsttel telítődött épületben. 

 

A tűzoltók mellett a kéményseprők is hasznos tudással látták el a fiatalokat, valamint modellezték nekik a kéményekből visszáramló égéstermék veszélyeit.

Az Észak-Mátra Speciális Mentő és Önkéntes Tűzoltó Egyesület jóvoltából tűzoltó bevetési védőruhákat próbálhattak fel, majd az alpintechnikai mentés fortélyaival ismerkedhettek meg a csemeték. A rendezvényen a rendőrség munkatársai is jelen voltak, és lehetővé tették a diákoknak, hogy egy motorszimulátorral gyakorolják a közúti közlekedést, illetve felvehették a tömegoszlatáshoz használt védőruhákat is. 

 

A rendezvény során az iskola aulájában egész nap elméleti tűzmegelőzési ismeretekkel gazdagodhattak a tanulók, valamint a legjobban sikerült alkotásokból összeállított kiállítást is megtekinthették az intézmény diákjai. 


A rendezvényen nemcsak hasznos tapasztalatokkal és páratlan élményekkel gazdagodtak a csemeték, de jól is szórakoztak. A bemutatók során pedig reméljük, hogy ihletet nyertek a fiatal művészek a jövő évben megszülető alkotásaikhoz is, amelyekkel a tűzoltóság munkáját fogják majd bemutatni a jövő évi pályázatunkon

– emelte ki Kapás Márton, a katasztrófavédelem megyei szóvivője.

 

Borítókép: A gyerekek láthatták, hogy hogy reagál a túlhevült olaj, ha vízzel próbálják meg eloltani (Forrás: NMH/Hüvösi Csaba)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.