Minap döntött úgy Bodajk városának önkormányzata, hogy Fülöp Attila haditechnikai kiállításának helye van Fejér Megye Értéktárának gyűjteményében. Megérdemelt elismerés ez csakúgy, mint az évekkel ezelőtt kapott rangos megyei díj, és a többi nem okleveleken, papíron született köszönetnyilvánítás. A látogatók százainak bejegyzése olvasható a múzeum könyvében – írja a Fejér megyei hírportál, a feol.hu.
Attila több mint negyven éve született, szinte gyermeki kíváncsiságához társult hozzá az a kitartó kutatómunka, amelynek nyomán az eddig ismert hadtörténelem kért és kapott helyet a bodajki Diófa utcában egy szerény, egyszerű családi házban, hogy onnan továbbítsa üzenetét a ma emberéhez.
Fülöp Attilát a helyi hírportál olvasói szakértőként ismerhették meg minden alkalommal, amikor robbanóeszközt találtak a közeli falvakban.
Felesége és Ágnes lánya a nem mindennapi szenvedélyt tisztelettel és segítő megértéssel fogadta be a család szentnek számító otthonába, az udvarba, a kertbe, az előszobába, az ebédlőbe, ahová idővel a Hadtörténeti Múzeum szakemberei is csak kérni jöttek. Bodajk lett a helyszíne az ország egyedülálló magán fegyvermúzeumának,
a közkincsnek is szánt értékes és különleges tárgyaknak, amelynek elemeit lehetetlen volna felsorolni.
Ez az erős ember, aki soha nem volt fáradt órákig beszélni a múltról, a megye hadtörténetéről, a hősökről, aki soha nem volt gyenge fogadni a legváratlanabb időpontban betoppanó látogatót, sajnos kórházba került.
A szakértő jelenleg olyan betegségtől szenved, amelynek okait tekintve ma még az orvosok is tanácstalanok, szervezete nem termel elegendő vért.
A vizsgálatok jelenleg is tartanak, mi vezethet tartós gyógyulásához, de az biztosan kijelenthető, hogy a mostani állapotában a szervezetének vérre van szüksége.
A Fejér Megyei Szent György Kórházban, a területi vérellátó központban fogadják azokat, akik úgynevezett irányított véradással szeretnék segíteni Fülöp Attila gyógyulását. Bármilyen vércsoportú adhat, ugyanis a leadott vér az OVSZ központi készletébe kerül, a kedvezményezett beteg pedig a készletből a kezelésére legalkalmasabb vérkészítményt kapja meg. |
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Borítókép: Fülöp Attila, haditechnikai szakértő (Fotó: Feol/Nagy Norbert)