A Szent István téren, államalapító királyunkról és Széchenyi Istvánról készült alkotás mellett elhelyezett mellszobrot – amit Kósa István református lelkész áldott meg – Lantos Györgyi szobrászművész készítette.
Egyes források szerint a Kárpát-medencében 340 Petőfi-szobor található – emlékeztetett Lezsák Sándor. Kifejtette: ez nem pontos szám, mert az elszakított területeken számtalan, a költőről készült alkotást mentettek át iskolákba, művelődési házakba azért, mert féltek a szoborrongálásoktól. Az Országgyűlés alelnöke felidézte a világ első köztéri Petőfi-szobrának történetét is, amit 1862-ben állíttatott Kiskőrös lakossága, és ami napjainkban is a költő szülőházának szomszédságában található.
Az 1848-49-es szabadságharc költőjének emlékét idézte köszöntőjében Varga Ferencné. Elmondta, hogy a szobor talapzata közadakozásnak köszönhetőn készült el.
Borítókép: Lezsák Sándor, a térség országgyűlési képviselője, az Országgyűlés alelnöke és Varga Ferencné polgármester Petőfi-szobrot avat (Fotó: baon.hu/Tapodi Kálmán)