Felszentelték a Bánhidai keresztutat

A hagyományőrzést, a helyi közösségek összetartozását kiemelt eseményekkel erősítette a bánhidai búcsú a hétvégén. A Síkvölgyi temető felé vezető út elején a keresztút stációit adták át, szentelték fel.

null

 A Bánhidai Baráti Kör Egyesület a kétnapos városrészi búcsú első napján zászlóavatási ünnepséget szervezett, majd megemlékezést a Földművesek napja alkalmából. Vasárnap az ünnepi szentmise után busszal szállították ki a híveket a Síkvölgyi temető felé vezető út elejére, ahol a keresztút stációit adták át, szentelték fel.

A Síkvölgyi út elején kezdődött a ceremónia, miután a hívek leszálltak a buszról, majd a stációk mellett folytatódott, ahol Visegrádi József, a Bánhidai Baráti Kör Egyesület elnöke megtartotta köszöntőjét. Gyermekkori emlékkel indított: akkor ugyanis erre járva arról álmodott, hogy itt lehetne egy keresztutat építeni.

– Nem volt egyszerű, de diadalmaskodott a józanság – hangsúlyozta, majd hozzátette:

A hit, a szeretet, a megváltás üzenetét hordozzák a stációk, amelyek spirituális útra invitálják az erre járókat.

Az elnök kiemelte, hogy a keresztút megvalósulása a közösség erejének ünneplése is egyben. Visegrádi József örömmel és hálával állt a szakrális helyen, s köszönetét fejezte ki a támogatóknak, a megvalósításban közreműködőknek.

– A hazafelé vezető út első állomása mellett állunk, amely mellett még tizenhárom következik – hangsúlyozta beszédében Bencsik János a Tatai medence országgyűlési képviselője így folytatva:

Mérlegre tehetjük az életünket, kérdéseket tehetünk fel magunknak, s ebben nyújt segítséget a hazafelé vezető út, amely lelkes bánhidai testvérek jóvoltából épülhetett meg.

Hármasával áldotta meg Gedő Attila címzetes apát, esperes, püspöki biztos a keresztút stációit, amelyek Jézus kínszenvedését és mennybe menetelét ábrázolják. Közben a Bánhidai Szlovák Dalkör énekelt egyházi dalokat, s minden egyes stációnál helyére kerültek azok a márványtáblácskák, amelyek a támogatót nevezték meg – számolt be róla a Komárom-Esztergom vérmegyei írportá, a Kemma.hu.  

A bánhidai keresztút megvalósulásában sokak segédkeztek: a kőműves munkákat a Baráti Kör tagjai végezték, a fülkéket Molnár Károly kőfaragó mester állította össze. A Krisztus kínszenvedését ábrázoló képeket tölgyfából a szovátai Kanalas Sándor faragta.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.