Hihetetlen, de kétszer csapott bele a villám ugyanabba az autóba

Ezzel a videóval örökre megdől a mondás, hogy a villám kétszer ugyanoda nem csap.

null

Ezzel a videóval örökre megdől a mondás, hogy a villám kétszer ugyanoda nem csap, vagy csak a Toyota RAV4-ek vonzzák őket.

Ezután bűn lenne nem lottózni

Az Autó-Motor találta a hihetetlen videót, amiben a városi terepjáró komótosan araszolgat Novoszibirszk városa mellett, amikor a semmiből belevág a villám.

Örök hála az oroszok fedélzeti kamera mániájának, mert a gyakori biztosítási csalások nélkül ezt az elképesztő jelenetet sem láthattuk volna!

Szerencsére senki nem sérült meg, mert az autó megvédte az utasait, a kérdés már csak az, hogy hogyan.

https://streamable.com/c1vwim

Guruló kalitka

Az autók jellegükből fakadóan remek célpontok a villámoknak, de a zárt kialakításuknak köszönhetően Faraday-kalitkaként működnek.

Ez azt jelenti, hogy a beléjük csapódó villám negatív töltése eloszlik a „ketrec" felületén, és mivel az azonos töltések taszítják egymást, a ketrec belseje helyett kifelé oszlanak el, így ami belül van, érintetlen marad.

A kép illusztráció
Fotó: Pexels

A teljes cikket ITT érheti el.

Borítókép: Pexels

A villámcsapások létfontosságú szerepet játszottak egykor

A meteoritok által több mint négymilliárd éve a Földre juttatott ásványokat régóta kulcsfontosságú alkotóelemnek tartják az élet kifejlődéséhez. Tudósok régóta feltételezik azt is, hogy az ásványok egy kicsiny része villámcsapások milliárdjaival érkezett a fiatal Földre.

A leedsi kutatók most megállapították, hogy a villámcsapások ugyanolyan fontos szerepet játszottak ebben, mint a meteoritok – olvasható az egyetem közleményében. A tudósok szerint ez azt mutatja, hogy az élet kialakulhat a Föld-szerű bolygókon bármikor, ha megfelelőek a légköri feltételek. A kutatók egy különösen nagy és érintetlen fulguritot vizsgáltak, ez az üvegszerű ásványi anyag akkor keletkezik, amikor villámcsapás éri a földet. Ez az ásványminta 2016-ban keletkezett, amikor az amerikai Glen Ellyn egyik ingatlanjába villám csapott, és a fulguritot a közeli Wheaton Főiskolának adományozták.

A kutatók eredetileg a fulgurit keletkezését vizsgálták, de meglepődve fedezték fel, hogy a mintában nagy mennyiségű szokatlan schreibersit, vagyis foszfornikolvas van, amelyet eddig csak meteorvasban találtak.

Tovább

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.