Következő mérkőzések
Spanyolország
21:002024. július 09.
Franciaország
Hollandia
21:002024. július 10.
Anglia

Diploma után: Minden, amit a szakirányú továbbképzésről tudnod kell

Már megszerezted a diplomád, de égsz a vágytól, hogy még többet hozz ki magadból a szakterületeden?

null

Bár a szakirányú továbbképzés nem ad újabb végzettségi szintet, a már meglévőt színesítheti egy speciális szakirányú szakképzettséget tanúsító oklevéllel, melyet diploma után néhány félév alatt szerezhetsz meg, piacképesebbé téve ezzel a szaktudásod. A szűkebb területeket felölelő szakirányú továbbképzésekre kifejezetten diplomásokat várnak.

Hogy működik a szakirányú továbbképzés?

Ez a képzési forma jellemzően levelező munkarendben történik, melynek előnye, hogy diplomásként munka mellett is végezhető, azonban a nappali munkarendhez képest le kell mondani az utazási diákkedvezményekről. A képzési idő általában 2-4 félév, a konzultációkra pedig jellemzően hetente, kéthetente, tömbösítve kerül sor.

Hogyan történik a felvételi folyamat?

A szakirányú továbbképzések kívül esnek a felvi.hu és az E-felvételi hatáskörén: ezeket maguk az egyetemek hirdetik meg, és a felvételi folyamatot is teljes egészében ők szervezik. Jelentkezni egy-egy továbbképzésre így a felsőoktatási intézmények honlapján található formanyomtatvány kitöltésével lehetséges. A felvételi folyamat részeként a jelentkezőknek a formanyomtatvány mellett önéletrajzot és motivációs levelet is kell csatolniuk, de előfordulhat az is, hogy szóbeli interjúra, vizsgára is sor kerül.

A kép illusztráció
Fotó: Pexels

A szeptemberben induló képzések jelentkezési határideje, ellentétben a hagyományos felsőoktatási felvételi eljárással, jellemzően nyár vége, a februárban induló képzések esetén pedig január végéig lehet jelentkezni. Így például azoknak is van esélyük pályázni, akik az előző félévben nem jutottak be mesterképzésre, vagy egyáltalán nem is jelentkeztek általános felvételi eljárásra.

Mi szükséges a felvételihez?

Minden szakirányú továbbképzés esetén adottak a bemeneti követelmények, melyek közül a legfontosabb közös pont a már megszerzett szakirányú diploma. Alap- vagy mesterképzés után is lehetséges szakirányú továbbképzésre jelentkezni, az elvárt végzettségi szint és szakterület minden szakirányú továbbképzés kiírásában szerepel.

A frissen végzett hallgatók esetén nem szükséges, hogy a diploma már fizikai formában is meglegyen: a jelentkezésnél ezzel egyenértékűnek számít a sikeres záróvizsga, amennyiben a jelentkező igazolni tudja, hogy a diploma kiállítása már folyamatban van.

Idén mintegy 1300 különböző szakirányú továbbképzés közül lehet választani, melyek között a felvi.hu Szakkeresőjében lehet böngészni, ahol a szakleírások mellett a bemeneti követelményekkel is képbe kerülhetsz.

Az eredeti cikket ITT érheti el.

Kiemelt kép: Pexels

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.