Következő mérkőzések
Spanyolország
18:002024. július 05.
Németország
Portugália
21:002024. július 05.
Franciaország

Az Eszterházy Károly Egyetemmel működik együtt az Állami Számvevőszék

A kollaboráció egyértelmű célja a pénzügyi tudatosság fejlesztése az intézményben.

null

Május 27-én írta alá az egri Eszterházy Károly Egyetem rektora és az Állami Számvevőszék elnöke azt az együttműködési megállapodást, amelynek célja a pénzügyi kultúra fejlesztése és a pénzügyi tudatosság társadalmi szintű megalapozása. Az aláíró felek elkötelezték magukat, hogy

együttműködnek a pénzügyi kultúra fejlesztése céljából az oktatás, szakképzés, tudományos kutatás és szakértői tevékenység területein.

„Az Eszterházy Károly Egyetem, és különösen a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar kollégái nagyon sokat tesznek azért, hogy növeljék az Egyetem szerepvállalását a pénzügyi kultúra formálásában. Ezért is van különös jelentősége annak, hogy a megállapodás aláírásával ezt a munkát a jövőben olyan partnerrel folytathatja az intézmény, mint az Állami Számvevőszék„ – idézi az Egyetem honlapja Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona rektort.

Az Eszterházy Károly Egyetem épülete Egerben
Fotó: MTI/Komka Péter

Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke kiemelte, hogy az ÁSZ jelentős erőfeszítéseket tesz a lakosság pénzügyi ismereteinek bővítése érdekében, melyben fontos mércét jelentenek a felsőoktatási intézmények. Így az egyetemek az ÁSZ fontos partnereinek számítanak a pénzügyi tudatosság mérésében, fejlesztésében, melyek közé tartozik mostantól az egri Eszterházy Károly Egyetem is.

Az együttműködési megállapodás értelmében később lehetőség lesz oktatási és képzési programok indítására és fejlesztésére.

Az eredeti cikket ITT érheti el.

Kiemelt kép: MTI/Komka Péter

Rugalmasságot javasolnak a számvevőszéki szakértők

Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elemzése a jelenlegi helyzetet értékelve megállapítja, hogy 2021 és 2023 között a nemzetközi és hazai szervezetek egyaránt a globális és a magyar gazdaság növekedését prognosztizálják. Kiemelik, hogy a lakosság átoltottsága lehetővé teszi a gazdaság működését fékező korlátozások fokozatos megszüntetését, miközben eddig a világ jegybankjai, így a Magyar Nemzeti Bank is laza monetáris politikával támogatták a kormányok fiskális élénkítő intézkedéseit. Ugyanakkor a kínálati piacon kialakult szűkösség, majd az újraindulást követően a megtakarítások nyomán felgyorsuló fogyasztás, a világkereskedelemben újra megjelenő protekcionista politikák, a nyersanyagárak alakulása összességében inflációs hatást valószínűsítenek – mutatnak rá az ÁSZ elemzői.

Tovább

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.