Kezdetét vette a második NAK TechLab agrár startup inkubátor program, mely piacképes innovációkkal segíti az agrárium hatékonyságnövelését.
Miért bukik a német autóipar? És hol javíthat Magyarország?
Kezdetét vette a második NAK TechLab agrár startup inkubátor program, mely piacképes innovációkkal segíti az agrárium hatékonyságnövelését.
A program segítségével olyan fejlesztések indulhatnak el, melyek nagyban elősegítik a mezőgazdaság digitalizációját, ezáltal
versenyképesebbé, fenntarthatóbbá és környezettudatosabbá téve az ágazatot.
A startup második inkubációs programjának első két napján máris közel száz egyeztetés zajlott le a startupok és a programhoz csatlakozott nagyvállalati szereplők, befektetők és technológiai partnerek között. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Design Terminal által közösen indított program célja a mezőgazdasági hatékonyságot növelő megoldások felkarolása, valós környezetben tesztelése, alkalmazása, a hazai gazdálkodók mindennapjaiba beépítése.
A szeptember közepén indult inkubációs program első szakaszában 17 startup csapat vett részt, akik agrárszakértőktől és üzletfejlesztési szakértőktől kaptak segítséget, felkészülve a következő nap üzleti megbeszéléseire. Az agrár startupok ezt követően a nagyvállalatok képviselőivel folytattak tárgyalásokat arról, hogy a partnerek által megfogalmazott kihívásokra az ő megoldásuk mennyire lehet megfelelő.
A kiválasztási tábort követően 20 pilot projekt indulhat az startupok és a nagyvállalatok között,
melyet folyamatos facilitált munka kísér a 3 hónapos program időtartama alatt. Az induló projektek 20 új agrár szolgáltatás lehetőségét alapozzák meg, ezzel reagálva a mezőgazdaság aktuális problémáira.
A megoldások között találkozhatunk az élővizek és az ipari folyadékok monitorozásával foglalkozó csapattal, adatalapú gazdálkodást szorgalmazó megoldással, amely állattartó telepek teljes ökoszisztémájának megfigyelésére hozna web alapú megoldást.
A programhoz csatlakozó nagyvállalatok mellett olyan technológiai és befektetői vállalatokkal dolgozhatnak együtt a startup csapatok, mint például a Vodafone vagy a Bonitás Befektetési Alapkezelő Zrt.
A vállalatok, befektetők és technológiai partnerek hármasát egészíti ki a NAK mezőgazdasági és élelmiszeripari szaktudása. Ebben az együttállásban tudnak az agrár technológiai megoldások a leggyorsabban fejlődni.
A 3 hónapos inkubációs programban résztvevő startupok üzleti képzések, intenzív workshopok során, valamint agráripari, üzletfejlesztési és nagyvállalati mentorokkal dolgozva hozhatják lendületbe fejlesztésüket. Az inkubációs folyamatot egy úgynevezett Demo Day zárja november végén, melyen szakmai zsűri, az agrárium döntéshozói előtt mutatkozhatnak be a projektek, így akár más vállalatokkal és befektetőkkel is kapcsolatba kerülhetnek.
Miért bukik a német autóipar? És hol javíthat Magyarország?
Magyar Péter megfenyegette a gyermekotthon vezetőjét: „Ennek k..va nagy következményei lesznek”
Megváltozott Demcsák Zsuzsa arca: így néz ki a plasztika beavatkozás után
Oroszország figyelmét is felkeltette: Magyarország légvédelmi rendszereket telepít az ukrán határhoz
VV Fanni gyilkosság: először szólalt meg a gyilkosságért elítélt Brodmann László
A spanyolok megadták a kegyelemdöfést a magyaroknak: itt a vége az évszázad üzletének
Kiderült, milyen a hatása lehet a Magyar Péterről készült hangfelvételeknek
Elismerte az UEFA, nagyot hibázott a videóbíró
Orosz légicsapás ukrán célpontok ellen: Drámai fordulat a határnál
Nukleáris háború küszöbén a NATO tagországa
Valóra vált rémálom, amit a borsodi edzőteremben műveltek egy kislánnyal
Stumpf magára rántotta a gyűlölettől bűzlő, saját maga által főzött kotyvalékát
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.