Ezért működtek rosszul mostanában az okostelefonok

Frissíteni kell a legújabb változatra a WebView modult – olvasható az Origo cikkében.

Forrás: ORIGO.HU2021. 03. 23. 14:04
A Google arra jutott, hogy az Android beépített WebView böngészőmotorjának hibája okozza a jelenséget Forrás: unsplash
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bizarr hibajelenség kezdődött hétfő estefelé, bizonyos androidos okostelefonokkal és tabletekkel rendelkezőknél számos addig tökéletesen működött app elkezdett folyamatosan összeomlásokat produkálni. A probléma nemcsak a harmadik felek által készített szoftvereket, de a Gmailhez hasonló, Google által kiadottakat is érintette.

A Google arra jutott, hogy az Android beépített WebView böngészőmotorjának hibája okozza a hibát az okostelefonokkal.
Fotó: unsplash

A helyzetet rendkívüli sebességgel kivizsgálva a Google arra jutott, hogy az Android beépített WebView böngészőmotorjának hibája okozza a jelenséget, így frissítést adott ki ahhoz, továbbá az azonos technológiát használó Chrome-ba is rögtön beépítette a patchet.

A váratlan összeomlásokat tapasztalóknak egyszerűen csak frissíteniük kell ezt a kettőt a Play Áruház mobilapp [Saját alkalmazások és játékok] részében, ezt követően elméletileg minden visszatér a megszokott kerékvágásba.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Megnövelhetik a betörés kockázatát az okoskütyük

A trendi ajtózárakat és csengőket is jelként értelmezik a tapasztalt fosztogatók – olvasható az Origó cikkében.

A professzionálisnak titulálható betörők nem véletlenszerűen választják ki a kifosztani kívánt lakásokat és házakat, számos olyan körülményt és jelet vesznek figyelembe, amelyek különféle módokon megkönnyítik a dolgukat, csökkentik a lebukásuk kockázatát, továbbá tisztességes zsákmány meglétére utalnak az ingatlanban.

A brit Cranfield Egyetem kutatója érdekes állítással rukkolt elő, véleménye szerint a gyártók állításával szemben az okos ajtócsengők, okos ajtózárak és efféle kiegészítők nemhogy elriaszthatják a betörőket, de akár még növelhetik is az ingatlanokba való betörés kockázatát.

Dr. Duncan Hodges nem technikai szinten vette górcső alá a termékeket, hanem pszichológiai szempontból: meglátása szerint a kívülről jól látható és felismerhető kütyük megléte vagyonra enged következtetni, ami a kívánt hatással ellentétben pont felhívhatja az ingatlanokra a betörők figyelmét, vonzóbbá teheti azokat számukra.

Hodges azt ajánlja az otthonukat okos ajtózárakkal, okos ajtócsengőkkel, vagy éppen okos kamerákkal megvédeni kívánóknak, hogy az ezekre szánt pénzt költsék inkább komolyabb klasszikus ajtózárakra, továbbá ablakokra szerelhető zárak telepítésére, a gyakorlatban ezek sokkal többet segíthetnek a betörések meghiúsításában.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.