Várhatunk még egy ideig a legnépszerűbb közösségi oldal titkosítására

Idén sem érkezik meg a végpontok közti rejtjelezés a chatszolgáltatásaiba – olvasható az Origo cikkében.

Forrás: ORIGO.HU2021. 05. 02. 18:47
A Messenger és az Instagram Direct csak valamikor 2022-ben kaphatják meg a funkciót Forrás: PEXELS
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mark Zuckerberg a Facebook 2019-es fejlesztői konferencián jelentős derültséget váltott ki egyes kommentátorokból a közösségi hálózat „The future is private„, azaz „A jövő privát” mantrájának leleplezésével. Azt kell érteni a jelmondat alatt, hogy meglátása szerint a jövő közösségi hálózatozása főként egyének és kisebb csoportok között megvalósuló kommunikációról fog szólni, a magánszféra védelme pedig mindenkit megillet majd.

A Messenger és az Instagram Direct csak valamikor 2022-ben kaphatják meg a funkciót
Fotó: PEXELS

Az ennek megvalósításával kapcsolatos konkrét elképzelések egyikeként Zuckerberg bejelentette az Instagram, a WhatsApp és a Messenger csevegők háttérbeli infrastruktúrának összekötését, továbbá a végponttól végpontig tartó titkosítás bevezetését a chatszolgáltatásokban. Az utóbbi azt jelenti, hogy a csevegés során az üzenetek közvetlenül a felhasználók készülékein kerülnek titkosításra, így elvileg még a Facebook sem képes beleolvasni a csevegések tartalmába.

Majdnem napra pontosan két évvel Zuckerberg beszéde után a csevegőappok még mindig nem rendelkeznek a beígért végpontok közti titkosítással, most pedig kiderült, hogy idén már nem is kell számítani a megérkezésére, a Messenger és az Instagram Direct csak valamikor 2022-ben kaphatják meg a funkciót.

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Újabb adatbiztonsági botrány a legnagyobb közösségi oldalon

Napi ötmillió e-mail-cím is kilopható volt egy eszközzel a közösségi hálózattól – olvasható az Origo cikkében.

Április elején már kitört egy jelentős adatbiztonsági botrány a Facebooknál, szabadon elérhetővé váltak 553 millió felhasználó különféle információi, több százezer hazai felhasználót is érintett. Ezeket az adatokat még 2019-ben lopták ki a cégtől, a tolvajok az ismerőskereső eszközével éltek vissza.

Most itt az újabb botrány, a beszámolók szerint egy ideje már kering bizonyos hackerfórumokon egy eszköz, amely segítségével egészen a közelmúltig napi akár ötmillió facebookozó e-mail-címe is kiszedhető volt a közösségi hálózatból, a böngészős felületén megbújt sebezhetőséget használt ki a szoftver. A hibát felfedezett biztonsági kutató jelentette is a sérülékenységet a Facebooknak, azonban az nem találta fontosnak a kijavítását, így jelent meg végül érdekességként a hackerfórumokon.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.