A PIF a világ legnagyobb szuverén vagyonalapjai közé tartozik hatszázmilliárd dollárra becsült teljes vagyonával. 1971-ben hozták létre azzal a céllal, hogy a szaúd-arábiai kormány nevében pénzeszközöket fektessen be. 2015 óta a vagyonalapot Mohammed bin Szalmán koronaherceg, Szaúd-Arábia tényleges uralkodója irányítja, akit számos üggyel, így többek között Dzsamál Hasogdzsi újságíró meggyilkolásával hoztak kapcsolatba.
A vagyonalap folyamatosan lendületben van: nem csak a Nintendóban szereztek 5,01 százalékos részesedést, ugyanekkor a szaúdiak a japán Capcomba és a Nexonba is fektettek pénzt.
A PIF-nek a japán pénzügyminisztériumhoz benyújtott bejelentése szerint a Nintendo vásárlására befektetési céllal került sor. Ugyanezt az indokot adta meg a korábbi befektetéseknél is, és a Bloomberg által összeállított adatok szerint a szaúdi alap a Nintendo ötödik legnagyobb részvényese lett.
Az utóbbi két évben módszeresen vásároltak részesedéseket a videójáték-gyártókban és az e-sport cégekben. Elsősorban a japán piac felé fordultak, mivel a gyengébb jen megfizethetőbbé tette a befektetéseket. A szaúdi alap idén több mint ötszázalékos részesedést tett közzé két japán tőzsdén jegyzett játékipari cégekben: a Capcomban, ami a Street Fighter és a Resident Evil franchise-ok gyártója, valamint az online játékokat kínáló Nexonban.
Szaúd-Arábia fokozza erőfeszítéseit saját tartalomiparának létrehozására, és a japán játékcégekbe történő befektetéssorozat valószínűleg egy módja annak, hogy tanuljanak Japántól
– mondta Hideki Yasuda, a Toyo Securities vezető elemzője.