Így használjuk szakszerűen a gyógyszertári koronavírustesztet

Külföldről érkezett a legújabb ajánlás az antigéngyorstesztek helyes használatáról – adta hírül a Vg.hu.

Forrás: VG.HU2022. 01. 11. 10:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az omikron megjelenése óta a koronavírus-fertőzöttség kimutatásra szolgáló, gyógyszertárakban is kapható antigéngyorstesztek megbízhatóságra romlott – közölte még december végén az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelet (FDA). A Business Insider által idézett tájékoztatójukban azt írták: továbbra is ajánlják a gyógyszertárakban kapható, otthon is alkalmazható antigéngyorstesztek használatát.

Hogyan teszteljünk az omikronra?

Az izraeli hatóság szerint az antigéngyorstesztek úgy adják a legmegbízhatóbb eredményt, ha nemcsak az orrüregből, hanem a szájüregből is veszünk mintát.

A Reuters által szemlézett dokumentum ellentmond az Egyesült Államokban érvényes útmutatásnak, amely hangsúlyozza, hogy továbbra is a tesztek gyártóinak előírásait kell követni, azaz csak az orrüregből kell mintát venni. A szájüregi mintavétel balesetveszélyes – idézi a Vg.hu az FDA-t.

Először a szájüregből, majd az orrüregből vegyünk mintát, hogy ezzel javítsuk a teszteredmény pontosságát. Bár a gyártó nem ezt javasolja, mi ezt az eljárást tartjuk célravezetőnek

– írja ezzel szemben az izraeli egészségügyi minisztérium.

Az antigéngyorstesztek legnagyobb izraeli beszállítója, a Rhenium a Reuters megkeresésére közölte: az egészségügyi minisztérium velük nem konzultált ajánlása megfogalmazása előtt.

A gyártó közölte: azt nem vizsgálták, hogy az orrüregi mintavételre kifejlesztett tesztek a szájüregből vett minta esetén milyen pontos eredményt adnak.

Az izraeli tiszti főorvos, Sharon Alroy-Preis az izraeli katonai rádiónak nyilatkozva elmondta: aki arra gyanakszik, hogy megfertőződött a koronavírussal, vonuljon önkéntes karanténba, és várjon három napot az első otthon is alkalmazható gyorsteszt előtt a biztosabb eredmény érdekében. Ha biztosra akar menni, ne egyszer, hanem legalább kétszer végezze el a tesztet.

A teljes cikk ITT érhető el.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Unsplash)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.