A kormányhatározat szerint a jövőben a kistérségi központon kívül Balaton, Bátor, Bekölce, Bükkszentmárton, Egerbocs, Egercsehi, Hevesaranyos, Mikófalva, Mónosbél, Nagyvisnyó, Szilvásvárad és Szúcs közigazgatási területén vehetők igénybe a vállalkozói kedvezmények, közöttük az egy munkahely létrehozásáért járó 2 millió forintos támogatás – közölte Horváth László kormányhivatali vezető. A döntés azt követően született meg, hogy a település polgármestere egy a helyi vállalkozók által aláírt kérelmet juttatott el a kormányhivatalhoz. Ebben azt kérte, hogy Heveshez és Pétervásárához hasonlóan Bélapátfalva is megkaphassa a szabad vállalkozási zónákat megillető kedvezményeket.
Emlékeztetett arra, hogy a múlt év végén létrehozott zónákkal a kormány a 47 leghátrányosabb kistérséget szándékozik a befektetők számára vonzóbbá tenni. A program részeként az új munkahelyet teremtő vállalkozások adókedvezményeket és egyéb támogatásokat kapnak. A foglalkoztatásbővítésre a cégek az alaptámogatáson felül munkahelyenként 400 ezer forint kiegészítő támogatást igényelhetnek, így összesen csaknem 2 millió forint járhat egy új munkahelyért. A zónák előnye továbbá a szociális hozzájárulási adó, a szakképzési hozzájárulás kedvezménye és az európai uniós fejlesztési forrásokhoz való hozzáférés elősegítése is.
A kormány a múlt héten döntött a szabad vállalkozási zónák kibővítéséről és a távolléti díj számításának új módjáról – mondta Czomba Sándor foglalkoztatásért felelős államtitkár kedden sajtótájékoztatón Budapesten. A korábbi februári bejelentés szerint az ország leghátrányosabb 47 térségében 903 település tartozik a szabad vállalkozási zónákhoz.
Úgy vélekedett, hogy a bélapátfalvi ipari parkban a közeljövőben megvalósuló nagyszabású beruházásokat is segíti a kormány mostani döntése.
Horváth László márciusban sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a tervek szerint 10 milliárd forint beruházással édesítőszert, illetve mikroelasztikus gumilisztet (gumiőrleményt) gyártó üzemek létesülnek a Heves megyei Bélapátfalván, a város ipari parkjában. A közvetlenül 150, közvetve pedig további 100 munkahelyet teremtő fejlesztéseket Heves megyei, illetve helyi vállalkozások valósítják meg kínai, illetve az Eximbank által folyósított hitelből.