Tisztességes árat ajánlottak az Egisért

A Servier szerint tisztességes a részvényenkénti 28 ezer forintos ár az Egis Gyógyszeripari Nyrt. papírjainak a tőzsdén forgó 49 százalékáért.

WA
2013. 09. 24. 14:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Egis Gyógyszergyár Nyrt. többségi tulajdonosa, a Servier leányvállalata kedden jelentette be a tőzsde honlapján, hogy vételi ajánlatot tesz az Egis valamennyi részvényére. A francia vállalatcsoport mintegy 51 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik a gyógyszercégben. A 49 százalékos részvényvásárlás értéke csaknem 107 milliárd forint.

Pascal Touchon szerint a cég a vállalat értékeléséhez viszonyítva tisztességes árat ajánlott az Egis részvényeiért. Hangsúlyozta, mivel a papírok ára viszonylag stabil volt a korábbi években, ezért nem használják ki a „relatív gyengeséget”, ami az Egis árában az utóbbi időszakban megmutatkozott. A tranzakcióhoz nem használják fel az Egis mintegy 54 milliárd forintos készpénzállományát, hanem saját forrásból finanszírozzák azt – tette hozzá.

Az ügylettel kapcsolatban kifejtette: amennyiben sikerül 90 százalékos tulajdoni részt megszerezni, akkor a kiszorítás technikájával élnek, mert egyértelmű szándékuk a cég 100 százalékának a megvásárlása. A 28 ezer forintos részvényenkénti ár végleges – tette hozzá. A tranzakció lezárásaként a terveik szerint javaslatot tesznek az igazgatóságnak az Egis-részvények kivezetésére a Budapesti Értéktőzsdéről.

A kérdésre, hogy miért vonják ki az Egist a tőzsdéről, az üzletfejlesztési igazgató azt válaszolta: a tőzsdei jegyzés nem jelent semmilyen előnyt a Servier számára, a cégnek nincsen szüksége tőkepiaci finanszírozásra. A Servier csoportnak három, generikus gyógyszerek gyártásával foglalkozó leányvállalata van, közülük az Egis az egyetlen tőzsdén jegyzett társaság, ezt az állapotot szeretnék megszüntetni – mondta.

Ismertetése szerint a vállalatcsoport filozófiája az, hogy ne legyen adósságállománya és ne legyen jelen a tőzsdén. „A gyógyszeriparban működő vállalatnak jobb, ha nem teszi ki magát a részvénypiacok fluktuációjának” – fogalmazott Pascal Touchon.

Hangsúlyozta: az Egis korábbi működését, menedzsmentjét és autonómiáját érintetlenül hagyják, a megszokott üzletmenetet folytatva továbbra is Magyarországon tevékenykednek.

Hodász István, az Egis vezérigazgatója korábban elmondta: egy hét múlva, október elsején ül össze a cég igazgatósága, a testület akkor foglal állást a Servier leányvállalatának vételi ajánlatáról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.