Puskás Imre keddi budapesti sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy a magyar foglalkoztatottak 70 százaléka kkv-knál jut munkához, ezért a Fidesz mindig is kiemelten kezelte ezt a szektort. Ezzel szemben a Gyurcsány-korszakban a kkv-k óriási hátrányba kerültek, mert magasak voltak az adók, rosszak voltak a hitelhez jutás lehetőségei, az európai uniós források lassan és sokszor rossz hatékonysággal hasznosultak, ráadásul az akkori kormány inkább a külföldi versenytársakat részesítette előnyben, és jelentősek voltak a foglalkoztatási terhek is – mondta a fideszes szakpolitikus.
A 2010-es kormányváltás után tett lépéseknek köszönhetően azonban jelentős mértékben csökkent a kkv-k versenyhátránya – folytatta, felhívva a figyelmet a társaságiadó-csökkentésre, valamint a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) és a kisvállalati adónak (kiva) a bevezetésére, amely tovább csökkentette az ezeket választó cégek terheit.
Az intézkedések között említette Puskás Imre a kkv-knak szóló kedvező hitellehetőségeket – például a jegybank növekedési hitelprogramját – és a közbeszerzési törvény módosítását a magyar kisvállalkozások előnyben részesítése érdekében. A kormánypárti országgyűlési képviselő további célként fogalmazta meg, hogy a 2014–2020 közötti uniós fejlesztési ciklusban elérjék, hogy a kkv-k adják az ország exportjának 20 százalékát.
Azt is mondta, hogy a tavaly véget ért EU-s fejlesztési időszakban Magyarország a rendelkezésére álló forrásokból „az utolsó eurót” is elhozta Brüsszelből, köszönhetően a 2010 utáni változtatásoknak. Hozzátette, hogy a 2020-ig tartó uniós ciklusban a Magyarországnak biztosított támogatás 60 százalékát közvetlenül gazdaságfejlesztésre fordítják majd, amiből jelentős forráshoz juthatnak a kkv-k.
Puskás Imre szavait azzal zárta, hogy az ország gazdasági fordulatához elengedhetetlen szükség volt a kkv-k teljesítményére, az ágazat további támogatása pedig azt jelentheti, hogy a gazdasági növekedés biztos pályán áll Magyarországon.