A francia statisztikai hivatal (Insee) megerősítette az augusztus 14-én közölt első becslését, miszerint az első és a második negyedévben is stagnált a gazdaság. A háztartások vásárlóereje 0,5 százalékkal erősödött a második negyedévben az előzőhöz képest, köszönhetően a bérek és szociális juttatások folyamatos emelkedésének, amelynek tempója azonban lassabb a korábbiaknál, miközben a munkanélküliség kilenc hónapja növekszik.
A francia vállalatok haszonkulcsa, amely egyike a legalacsonyabbaknak Európában, az év eleji 29,8 százalékról 29,3 százalékra csökkent.
A statisztikai hivatal némileg korrigálta az augusztusi számokat, de az átfogó irányzatok nem változtak: a háztartások és az állam kereslete kitart, de a beruházások csökkennek. A második negyedévben a háztartások és az állam kiadásai 0,4 százalékkal növekedtek, a vállalati beruházások viszont a 2008–2009-es válság óta a legnagyobb mértékben, 0,7 százalékkal estek vissza az előző negyedévhez képest.
A vállalatok körében végzett felmérések is arról tanúskodnak, hogy a pangásnak nincs vége. A Markit Economics keddi előzetes adatai szerint Franciaországban szeptemberben már ötödik hónapja csökkent – az augusztusi 49,5 pontról 49,1 pontra – a feldolgozóipari és a szolgáltató szektori beszerzésimenedzser-index (BMI), bár az összetett mutatón belül a feldolgozóipari index növekedett. (Az index 50 fölötti értéke az adott szektor bővülését jelenti, míg az az alatti az aktivitás visszaesését.)
A második negyedévi sikertelenség arra kényszerítette a kormányt, hogy rontsa növekedési előrejelzését. Az új hivatalos prognózis szerint a francia hazai össztermék 0,4 százalékkal bővülhet az idén a korábban várt 1 százalék helyett. Emmanuel Macron pénzügyminiszter nemrégiben úgy összegezte az általános benyomást a gazdaság állapotáról, hogy Franciaország „beteg” .