Az eredeti elképzelések szerint a béren kívüli juttatások adója januártól az eddigi, összesen 35,7 százalékról 51,17 százalékra nőne. A Fidesz-frakció a múlt héten viszont módosítást kezdeményezett, ami szerint a Szép-kártya és az Erzsébet-utalvány évi 200 ezer forintos értékhatárig ugyanazt a kedvezményes járulékterhet viselné, mint az idén. Emellett a javaslat szerint ezek a juttatások évente 450 ezer forintos értékhatárig is élvezhetnék a kedvezményes közterheket, de csak akkor, ha kizárólag rekreációs célra használják fel a két kafetériaelemet. Bánki Erik, a Fidesz gazdasági kabinetjének vezetője a Turizmus.com hírportálnak nyilatkozva megerősítette: minden esély megvan arra, hogy a belföldi turizmus jöjjön ki nyertesen a kafetériaelemek járulékterheinek növeléséből.
A Szép-kártya az elmúlt kormányzati ciklus különösen sikeres gazdaságélénkítő programjának bizonyult a turizmus területén – közölte a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége. A csaknem egymillió kártyatulajdonos ugyanis a döntően vidéki, hazai tulajdonban levő gyógy- és wellness-szállodákat vette igénybe, e körben a forgalom 50-80 százalékát biztosította. Ennek köszönhetően ezekben a hotelekben az utóbbi években lényegesen nőtt a vendégek száma, emelkedett azok kihasználtsága.
A kártya népszerűségéről tanúskodik az a reprezentatív kutatás is, amely az OTP Bank megbízásából készült. Eszerint a hazai munkavállalók több mint a fele, 54,8 százaléka kap valamilyen béren kívüli juttatást, ami kétszázalékos emelkedést jelent 2012-höz képest. A legnépszerűbb kafetériaelem idén is a Szép-kártya volt, amelynek ismertsége több mint 90 százalékos az aktív munkavállalók körében.
– Ha megmarad kedvezményes adózási sávban a Szép-kártya, és a 2015-ös nyár jobb időt hoz az ideinél, három-öt százalékos bevétel- és forgalomnövekedést érhetnek el a hazai fürdőhelyek – mondta Juhász Szabolcs, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára az MTI-nek.