Évek óta látványosan erősödik a sorsjegy-értékesítés, tavaly már 77 milliárd forintot, a teljes árbevétel 20 százalékát hozta a kategória a Szerencsejáték Zrt.-nek – írja csütörtöki számában a Világgazdaság.
A Szerencsejáték Zrt. sorsjegyeladásból származó bevétele 2010 óta több mint a négyszeresére ugrott. Az állami játékszervező szerint idén is folytatódhat a pozitív trend, amihez az új sorsjegyek bevezetése mellett hozzájárulhatnak a különsorsolásos akciók, újdonságként pedig a nyeretlen sorsjegyekhez kapcsolódó második esély nyereményjáték is, amelyet a Fesztivál sorsjegyeknél vezetett be a társaság.
A Szerencsejáték Zrt. szerint az erőteljes növekedés mögött részben az is áll, hogy hat év alatt majdnem megduplázódott a sorsjegyek átlagára. A játékosok egyre inkább a közepes és magasabb árú – 500-1000 forintos – termékeket keresik. Míg a magyarok 2010-ben 256 forintot adtak ki átlagosan egy sorsjegyre, addig tavaly már 475 forintot.
Jelenleg 16-féle sorsjegy van forgalomban, a Black Jack és a Buksza a legkelendőbb, előbbit 1995, utóbbit 2011 óta lehet kapni. Leginkább ősszel és télen fogynak jól a sorsjegyek, a rendszeresen játszók körében a nők és a 18–29 év közöttiek vannak többségben.