A japán kormány rontotta gazdasági helyzetértékelését

A japán kormány rontotta gazdasági helyzetértékelését, 2016 márciusa óta először, mert egyre növekednek az aggodalmak az amerikai-kínai kereskedelmi viták káros következményei miatt, illetve amiatt is, hogy a tervek szerint októberben 8 százalékról 10 százalékra emelik az általános forgalmi adó kulcsát.

Forrás: MTI2019. 03. 20. 22:47
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormány a szerdán kiadott szokásos havi jelentésében megismételte, hogy a gazdaság mérsékelt ütemben a fokozatos fellendülés útján halad, de az export és az ipari termelés a közelmúltban a gyengülés jeleit mutatta. Az előző, februári jelentésben még nem esett szó a kivitel gyenge teljesítményéről.

A tokiói vezetés attól tart, hogy a gyengülés nem rövid távú jelenség. „Figyelmet kell fordítani a világgazdaság kereskedelmi problémáival, a kínai gazdaság kilátásaival és a geopolitikai bizonytalanságokkal kapcsolatos következményekre, valamint a pénz- és tőkepiacok kilengéseire.

Februárban már a harmadik egymást követő hónapban csökkent Japán exportja, az ipari termelés pedig januárban egy éve nem tapasztalt meredek ütemben zsugorodott annak következményeként, hogy az amerikai-kínai vámháború lassította a kínai gazdaság növekedését, így visszavetette a mobiltelefon-alkatrészek, illetve a csipgyártáshoz használt gépek iránti kínai keresletet.

A japán jegybank a múlt héten szintén rontotta gazdasági helyzetértékelését az export és az ipari termelés gyengeségére hivatkozva, egyúttal változatlanul hagyta rendkívül laza monetáris politikáját.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.