– Megjöttünk! Kezdhetjük terjeszteni a békét, a szeretetet és talán a koronavírust is – ezekkel a szavakkal kezdte tudósítását a Seattle-ben kialakított tüntetői negyedben Ami Horowitz, a Fox News konzervatív hírcsatornának dolgozó ismert amerikai dokumentumfilmes. A nyugati parti nagyváros központjában, Capitol Hillben a rendőri brutalitás ellen indult, majd országossá vált elégedetlenségi mozgalom bástyája épült ki az elmúlt hetekben, miután tüntetők autonóm területté nyilvánították a városnegyedet. A hagyományosan demokrata párti fellegvárnak minősülő Seattle így egyelőre a szövetségi fővárosnál, Washingtonnál is fontosabb politikai színfolttá vált.
Miközben az ellenzéki média élteti a városban kialakult mozgalmat, a konzervatív sajtó igyekszik kifigurázni a jelenséget. Utóbbiaknak van is miből meríteniük. Az autonómiát kikiáltó közösség nem mutat meggyőző képet az alternatív államiságról, megalakulása óta a hangzatos eszméken kívül nem tudott választ adni olyan kérdésekre, mint a közbiztonság vagy a szemétszállítás. Mivel ideológiájuk fontos része a rendőrséggel szembeni fellépés, a városnegyedből érkező vészhívásokra csak súlyos esetben reagál a fegyveres testület, ahogyan a mentők és a tűzoltók is válogatnak az onnan érkező riasztások között. Közben egyre frusztráltabbak a belvárosi kereskedelemből, turizmusból élő polgárok, akik a rendkívüli helyzet miatt kénytelenek szüneteltetni vállalkozásaikat. Megjelentek olyan hírek is, hogy a közösség különadót vetett ki egyes üzletekre, noha a védelmi pénz szedése súlyos bűncselekmény.
Capitol Hill radikálisai megérezték a közvélemény ellenszenvét, ezért az eredeti CHAZ-ról, vagyis Capitol Hill Autonóm Zónáról CHOP-ra, Capitol Hill Szervezett Tüntetésre keresztelték át magukat. A seattle-i tüntetők harminc pontban fogalmazták meg követeléseiket. Ebben egyes bebörtönzöttek szabadon bocsátását, az igazságügyi rendszer reformját, a hajléktalanok jogainak kibővítését is sürgetik. Ami Horowitz az utópisztikus céljaikról is kérdezte a mozgalom egyik szervezőjét, Jaiden Graysont. Arra a kérdésre, hogy el kell-e törölni az amerikai rendőrséget, bíróságokat és a börtönöket, a fiatal aktivista kijelentette: teljes mértékben, mivel csak így jöhet létre olyan új rendszer, amiben fekete amerikaiak is szerephez jutnak. Minthogy a rendőrség a mozgalom első számú ellensége, a negyed rendőrőrsét barikádokkal zárta le a tüntetőkből toborzott fegyveres őrség. Komoly erkölcsi diadalnak tekintik a demonstrálók, hogy mind Seattle rendőrkapitánya, Carmen Best, mind pedig a demokrata polgármester, Jenny Durkan is az ellentüntetők oldalára állt.