Tesztelik koronavírusra azokat a kedvtelésből tartott kutyákat és macskákat, melyek a betegségre utaló tüneteket – például láz vagy légzési nehézség – produkálnak

Trump egyezségre jutott a Coca-Colával
Trump: Meglátjátok, így sokkal jobb lesz!
Tesztelik koronavírusra azokat a kedvtelésből tartott kutyákat és macskákat, melyek a betegségre utaló tüneteket – például láz vagy légzési nehézség – produkálnak
– jelentette be a dél-koreai főváros, Szöul polgármesteri hivatala ma délelőtt. A közlemény szerint amennyiben a háziállat tesztje pozitív lesz, az emberekhez hasonlóan karanténba kerül és nem engedhetik ki a házból, amíg le nem jár a karanténkötelezettség ideje.
– Nem szükséges a háziállatot elszigetelő létesítménybe küldeni, mivel nincs bizonyíték arra, hogy a koronavírus elterjedhet ember és háziállat között
– jelentette ki Pak Jo Mi, a betegség elleni védekezésért felelős dél-koreai tisztviselő, utalva arra, hogy a karantént otthonaikban is letölthetik a házi kedvencek, ehhez külön intézményre nincs szükség.
Hangsúlyozta azonban, hogy amennyiben a háziállat tulajdonosai kórházba kerülnek koronavírus-fertőzés miatt, vagy más betegséggel küzdenek, esetleg koruk miatt már nem képesek kedvenceiket teljes körűen ellátni, a háziállatokat egy, az önkormányzat által fenntartott létesítménybe helyezik, ahol karanténban lesznek. A tisztviselő továbbá arra is felhívta a lakosság figyelmét, hogy a háziállatokat sétáltatáskor is tartsák legalább kétméteres távolságra más állatoktól és az emberektől is.
Néhány héttel korábban egy macskánál mutatták ki a kórokozót Csindzsu városában, Dél-Korea déli részén, feltehetőleg ennek következményeképp juthatott a döntésre a fővárosi polgármesteri hivatal. Egy édesanya és lánya fertőződött meg a vírussal, és ők adhatták át a betegséget a háziállatnak. Szakértők korábban már elmondták, kicsi az esélye annak, hogy a kórokozót a kutyák vagy macskák átadják az embernek, más vizsgálatok azonban azt mutatták, hogy a macskák hordozói lehetnek a vírusnak és megfertőzhetnek vele más állatokat. Világszerte több háziállat tesztje volt már pozitív a világjárvány kitörése óta, azonban a kutatók felhívják a figyelmet, hogy az ilyen esetek meglehetősen ritkák. A szakértők úgy vélik, vannak olyan állatfajok, mint például a majmok, melyekre különösen veszélyes lehet a vírus, esetükben további, védelmüket szolgáló intézkedésekre van szükség.
– Úgy tűnik, hogy minden állatról, amely megfertőződéséről beszámoltak a hatóságok, annak egyértelmű kapcsolata volt egy fertőzött emberrel
– vélekedik az állatok koronavírusos megfertőződésének lehetőségéről Danielle Adney amerikai állatorvos és kutató.
Az Egyesült Államokban azonban már több állatkertből jelentették, hogy állataik megfertőződtek. A múlt hónapban például két gorillánál mutatták ki a kórokozót, tavaly áprilisban pedig egy tigris tesztje lett pozitív – ez volt világszinten az első olyan ismert eset, amikor nagymacska fertőződött meg. Tavaly december elején a barcelonai állatkert is csatlakozott a koronavírussal fertőzött állatok sorához, közleményük szerint négy oroszlánjuk, valamint két munkatársuk koronavírustesztje is pozitív lett. Állatorvosi tisztviselők szerint a vadállatok olyan gondozókkal lehettek kapcsolatban, akik fertőzöttek voltak, erre utaló tüneteket azonban nem produkáltak.
Trump: Meglátjátok, így sokkal jobb lesz!
Az Európai Unió ismét figyelmen kívül hagyja a kárpátaljai magyarok jogsérelmeit.
Meglepő videót tett közzé a magyar űrhajós.
Ezt senki sem várta.
Trump: Meglátjátok, így sokkal jobb lesz!
Az Európai Unió ismét figyelmen kívül hagyja a kárpátaljai magyarok jogsérelmeit.
Meglepő videót tett közzé a magyar űrhajós.
Ezt senki sem várta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.