A szólásszabadság csatája a genderideológiával

Nem hódolt be a keresztény testnevelő tanár, akit véleménye miatt függesztettek fel.

2021. 07. 08. 18:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bizarr jogi csatározássá fajult annak az általános iskolai testnevelő tanárnak az ügye, akit az iskolatanács felmentett a munkavégzés alól, miután egy nyilvános megbeszélésen szót emelt az ellen, hogy a magukat transzgendernek valló diákok megválaszthassák, milyen néven szólítsák őket, milyen nem és személyes névmás vonatkozzon rájuk, továbbá melyik nemhez tartozó tevékenységben – például sportversenyeken – akarnak részt venni.

– Szeretem az összes tanítványomat, de soha nem hazudnék nekik, bármi legyen is a következménye. Tanár vagyok, de mindenekelőtt Istent szolgálom, ezért nem fogom megerősíteni egy biológiailag fiúnak, hogy ő lehet lány és vice versa. Ez a vallásom ellen való, ez hazugság a gyereknek, ez a becsapása a gyereknek, és ez bűn az Istenünk ellen!

– fejtette ki a véleményét az ülésen Byron Tanner Cross.

Meglepetésére két nappal később levelet kapott az iskolatanácstól, miszerint bomlasztó magatartása miatt fizetett adminisztratív szabadságra küldik. A tanár azonban nem hagyta annyiban a dolgot, alkotmányos jogainak megsértése miatt bírósághoz fordult, azzal érvelve, hogy csupán szólás- és vallásszabadságával élt. Bár az iskola azzal védekezett, hogy nem a véleménye, hanem a felkavaró tevékenysége miatt függesztették fel, a bíróság ezt nem látta bizonyítottnak, ezért a visszahelyezése mellett döntött. A Fox News beszámolója szerint az iskolatanács következő ülésén a nyilvános felszólalásokban számos helyi is védelmébe vette Crosst, és felszólították a vezetőket, hogy fejezzék be a pereskedést, az adófizetők pénzének elherdálását.

Ám úgy tűnik, követeléseik süket fülekre találtak, az iskolatanács ugyanis fellebbezett, a jogi csatározást az állami legfelsőbb bíróságra viszik.

Ez a vita is tökéletesen illeszkedik abba a politikai narratívába, amelyet Joe Biden demokrata adminisztrációja képvisel. Antony Blinken külügyminiszter éppen a napokban jelentette be, hogy az Egyesült Államok lehetővé akarja tenni, hogy a férfin és a nőn kívül harmadik nem is bekerülhessen az útlevelekbe. Tájékoztatása szerint első lépésként

választhatóvá tennék, hogy valaki a férfi vagy nő meghatározást szeretné látni a dokumentumban, eddig ugyanis orvosi igazoláshoz volt kötve, ha valaki másmilyen nemet szeretett volna feltüntetni, mint ami a születési anyakönyvi kivonatában szerepel.

Ezenkívül minél előbb, sajtóértesülések szerint akár már év végéig bevezetnék azt is, hogy a nem-bináris, az interszex és a nem gendernkonform emberek a semlegességet jelölő X-et írják be az okmányukba az M (male, férfi) és az F (female, nő) helyett.

Dana Zzyym volt az első veterán, aki követelte neménekm egváltoztatását útlevelében.

Hasonló gesztus volt Joe Bidentől az is, hogy nemrégiben Jessica Stern személyében egy LMBTQ-különmegbízottat is kinevezett, akinek feladata, hogy az amerikai diplomácia és segélypolitika világszerte támogassa és védelmezze a leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű közösség tagjainak jogait. Nem sokkal korábban pedig arról döntöttek, hogy az egészségügyi biztosítás fedezi a transznemű veteránok esetleges nemátalakító műtéteinek költségeit. De már az elnök kormányában is helyet kapott egy transznemű:

Rachel Levine egészségügyi miniszterhelyettes lett, aki fontos területért, a koronavírus-járvány elleni küzdelemért felelős.

Rachel Levine
Fotó: Facebook

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.