Macron városfejlesztéssel akar fellépni a migránsbűnözés ellen Marseille-ben
Emmanuel Macron francia köztársasági elnök csütörtök este ismertette a francia kormány vészhelyzeti tervét a második legnagyobb francia városban, Marseille-ben uralkodó tarthatatlan állapotok felszámolására. A meghirdetett akcióterv hét fő pontja szerint a fegyveres leszámolások problémáit Macron és kormánya 1,5 milliárd euró értékű látványos városfejlesztéssel – közlekedés, iskolák, kórházak, filmgyártás, természetvédelem – igyekszik rendezni.
Az egyre erőszakosabb kábítószer-kereskedők elleni harchoz Marseille rendőrségének állományát a francia kormány kétszáz fővel bővíti, és biztosítja a megnövelt állományhoz szükséges gépjárműveket is. A rendőröknek új rendőrőrsöt építenek. Az északi kerületek utcáit további 500 biztonsági kamerával szerelik fel. A bűnüldözés látványos fejlesztése mellett azonban az igazságszolgáltatás és a büntetés-végrehajtás szigorítása helyett Macron továbbra is csak „ígéretet tett az eszközök fejlesztésére”.
Forrás: france info
Brüsszel rendőrsége felhagy a pénzügyi bűncselekmények felderítésével
Belgium főügyésze, Johan Delmulle bejelentette, hogy a brüsszeli igazságügyi rendőrség a jövőben már nem vesz részt a pénzügyi bűncselekmények felderítésében, a döntés hátterében a speciálisan képzett nyomozók túlterheltsége és létszámhiánya áll.
Korábban a belga rendőrség speciálisan felszerelt és kiképzett ügyosztálya volt megbízva a legösszetettebb és legbonyolultabb gazdasági bűncselekmények felderítésével, azonban a nyomozók létszáma a korábbi 131-ről 87-re csökkent, és már nem tudnak lépést tartani a pénzügyi bűncselekmények növekvő számával. A brüsszeli rendőrség gazdasági nyomozói ezért csak néhány, olyan speciális ügyben fognak megbízást kapni, amelyet a mérlegelésre kijelölt bizottság jóváhagy, és hozzájuk oszt be.
Forrás: The Brussels Times
Többen fosztogattak az árvizek idején Németországban
Noha korábban a német sajtó jobboldali agitációnak bélyegezte, most beigazolódott, hogy a másfél hónappal ezelőtti árvizek idején fosztogatások történtek Németországban. Az incidensek ráadásul nyolcvan százalékban külföldiekhez kötődnek. Észak-Rajna–Vesztfália belügyminisztériuma az Alternatíva Németországnak párt kérésére kénytelen volt nyilvánosságra hozni az adatokat, miszerint a tartományban összesen 145 főt gyanúsítottak meg vagyon elleni bűncselekmények elkövetésével, ebből a legnagyobb csoportot románok és kettős állampolgárok tették ki. A kár mértékét a hatóságok közel negyedmillió euróra becsülik. Voltak olyan esetek, hogy a károsultak a kertben szárították ingóságaikat, amelyeket később elloptak onnan. Máskor a menekülés közben hátrahagyott holmikat lopták el a szemfüles bandák.
Forrás: Jung Freiheit
A holland rendőrség legalább 150 millió eurós költségvetési hiánnyal küzd
Korábban „mindössze” 30-50 millió eurós hiányt vizionáltak a rendőrségen belül, ám olyan, előre nem látható kiadások, mint a kibertámadások terhei, valamint az egyre súlyosbodó droghelyzet pluszterheket rónak az állományra. A jelentésből ráadásul az is kiderült, hogy a rendőrség vezetése egyáltalán nem tervezi következetesen a műveletekkel járó kiadásokat. A holland rendőrök szakszervezetének egyik vezetője mindössze annyival kommentálta a hírt, hogy „kifejezetten rosszkor derült ki, hogy meg kell húznunk a nadrágszíjat”. Jan Struijs szerint Pieter de Vries holland újságíró közelmúltbeli meggyilkolásának ügye is arra világított rá, hogy javítani kell a holland közbiztonságon. „Máskülönben gyakorlatilag kiárusítjuk a közbiztonságot” – szögezte le.
Forrás: AD.nl
Borítókép: Flickr