Meghosszabbította Brüsszel a Szíriával szembeni szankciókat

A további egy évig érvényes intézkedések között szerepel többek közt olajembargó, valamint exportkorlátozás.

Magyar Nemzet
Forrás: MTI2022. 06. 01. 12:54
ASZAD, Bassár el-
Damaszkusz, 2021. május 28. A szíriai elnöki hivatal által közreadott képen Bassár el-Aszad szíriai elnök televíziós üzenetet intéz a nemzethez Damaszkuszban 2021. május 28-án, miután újraválasztották a két nappal korábbi elnökválasztáson. Az ellenzék és a szíriai kurdok egyaránt elutasították az általuk jogszerûtlennek tartott választást. MTI/EPA/Síriai elnöki hivatal Fotó: MTI/EPA/Síriai elnöki hivatal
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Unió Tanácsa újabb egy évvel, 2023. június 1-jéig meghosszabbította a szíriai rezsimmel és támogatóival szemben bevezetett szankciókat – közölte az uniós tanács szerdán. A Szíriával szembeni jelenleg érvényes szankciók között szerepel olajembargó, bizonyos befektetésekre vonatkozó korlátozások, a Szíriai Központi Bank vagyoni eszközeinek uniós befagyasztása, exportkorlátozás azon berendezések és technológiák esetében, amelyek belső elnyomásra is használhatók, illetve amelyek az interneten vagy a telefonhálózaton keresztüli kommunikáció nyomon követésére, illetve lehallgatására is szolgálhatnak. A tájékoztatás szerint a tanács három elhunytat levett a szankciós jegyzékről.

A szankciós listán jelenleg 289 ember és 70 szervezet szerepel, akikkel és amelyekkel szemben azért vezettek be beutazási tilalmat és vagyonbefagyasztást, mert felelősek a szíriai polgári lakosság erőszakos elnyomásáért, a rezsim kedvezményezettjei vagy támogatói, illetve kapcsolatban állnak ilyen emberekkel vagy szervezetekkel.

A Szíria elleni szankciókat 2011-ben vezették be, válaszul az Aszad-rezsim által a polgári lakosság erőszakos elnyomására. A szankciók nem érintik a humanitárius segítségnyújtást, az élelmiszerek, gyógyszerek és orvosi felszerelések szállítását. Az EU továbbra is elkötelezett amellett, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsának vonatkozó határozata és a 2012-es genfi nyilatkozat alapján tartós és hiteles politikai megoldást találjon a szíriai konfliktusra – tették hozzá.

Borítókép: Bassár el-Aszad szíriai elnök (Fotó: MTI/EPA/Szíriai elnöki hivatal)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.