Az Európai Parlament kommunikációs gyakorlatában eddig példátlan, összehangolt lejárató akció kezdődött Magyarország ellen – derül ki a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának közleményéből. Az elmúlt napokban az Európai Parlament (EP) közösségimédia-felületein Magyarországot hamis színben feltüntető tartalom jelent meg.
A Twitteren és a Facebookon is fellelhető kampány az EP Magyarországról szóló jelentésének legelfogultabb megállapításait jeleníti meg. Az Európai Parlament szeptember közepén 433 szavazattal, 123 ellenszavazat és 28 tartózkodás mellett fogadta el a Magyarországról szóló jogállamisági jelentést. Eszerint az uniós értékeket rendszerszintű veszély fenyegeti Magyarországon, az ország többé nem tekinthető teljes mértékben demokráciának.
Ugyanezeket a vádakat ismétli meg az EP a hivatalos kommunikációs csatornáin, például azt, hogy veszélyben van a véleménynyilvánítás szabadsága, s fennáll az uniós forrásokkal való visszaélés kockázata.
„Az Európai Parlament kommunikációs gyakorlatában eddig példátlan, összehangolt lejárató akciót a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportja nevében a leghatározottabban visszautasítjuk” – írta Roberta Metsolának, az Európai Parlament elnökének címzett levelében Gál Kinga, a Fidesz EP-képviselőcsoportjának elnöke és Deutsch Tamás, a képviselőcsoport vezetője. A Fidesz EP-képviselői levelükben felszólítják Metsola elnököt, hogy vessen véget az álhírkampánynak és számoltassa el a felelősöket.
Az Európai Parlament angol, bolgár, horvát, cseh, finn, német, görög, holland, lengyel, portugál, szlovák és spanyol nyelvű közösségimédia-felületein megjelent tartalmak a szeptemberi plenáris ülésen elfogadott, Magyarországról szóló Delbos–Corfield-jelentés legelfogultabb megállapításait jelenítik meg azt a látszatot keltve, mintha az EP állásfoglalásában foglalt állítások tények lennének – írták. „Már az is az európai együttműködés aláásásaként értelmezhető, hogy az Európai Parlament baloldali többsége immár egy évtizede politikai bosszúhadjáratot folytat a magyar kormány ellen, az azonban végképp elfogadhatatlan, hogy az Európai Parlament adminisztrációja az egyik tagállammal szemben kiterjedt álhírkampányba kezdjen” – emelték ki a képviselők.