2022-ben harmadik alkalommal borult nemzeti színekbe az Egyesült Államok és Kanada határán található Niagara-vízesés. Az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére összeállított díszkivilágítás fényeit Szilágyi Péter, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkára, Balla Sándor, a Kanadai Magyar Vállalkozók Szövetségének elnöke és Igaz Máté Árpád, Magyarország Torontói Főkonzulátusa ideiglenes ügyvivője kapcsolta fel.
A legfontosabb üzenet, amit az 1956-os forradalomban harcoló honfitársaink hagyatékul hagytak ránk az, hogy a haza nem országhatárokhoz köthető, hanem közösséghez és barátokhoz, a haza mi vagyunk
– mondta az MTI-nek Szilágyi Péter.
A politikus szólt arról is, hogy 1956 novemberében az egész világ a magyar nemzet szabadságküzdelmére figyelt, kimutatva együttérzését a szovjet agresszióval szemben. Szinte példa nélküli volt az a figyelem, az a feltétlen szolidaritás, amellyel a kanadaiak, azon belül is az ontarióiak álltak a magyar szabadságharcosok, a hazájukat elhagyni kényszerülő magyarok mellé.
A Niagara-vízesés mellett az elmúlt években a világ több másik nevezetessége is magyar színekbe öltözött: többek között 2021. március 15-én a 828 méteres Burdzs Kalifa viselte a trikolórt a nemzeti ünnep tiszteletére, illetve a riói Krisztus-szobor is piros-fehér-zöld világítást kapott 2016. december 30-án, IV. Károly, az utolsó magyar király koronázásának 100. évfordulója alkalmából.
Borítókép: az 1956-os forradalom és szabadságharc 66. évfordulója tiszteletére ismét magyar nemzeti színekkel világítják meg a Niagara-vízesést 2022. október 23-án (Fotó: MTI/Kralovanszky Balázs)