Folytatódik a palesztinbarát tüntetési hullám Nyugat-Európában. Mint ahogy arról korábban is beszámoltunk, a nagyvárosokban százszámra vonulnak fel az Izrael ellen, Palesztina mellett szót emelő, többnyire bevándorlókból álló csoportok.
A rendőrségi tiltás sem számít: Palesztinát éltetik a tüntetők Németországban + videó
Palesztinbarát tüntetést tartottak Berlin Neukölln nevű városrészében, a Hermannplatzon. A demonstrálók a rendőrségi tiltás ellenére is antiszemita dalokkal, palesztin zászlókkal és pirotechnikai eszközökkel vonultak az utcára.

Az egyik németországi megmozduláson például a „Mocskos zsidók!” kifejezés is elhangzott. A tüntetések közül többet előzetesen betiltottak, mert a hatóságok úgy mérték fel, hogy a palesztinbarát megmozdulások antiszemita, Izrael-ellenes és akár erőszakra felszólító rendezvényekké fajulhatnak.
A német rendőrség két, szerdára tervezett tiltakozást is betiltott a korábbi rossz tapasztalatokra hivatkozva. A tiltakozás szervezői szerint azonban ez gyenge indok.
Egy kisebb csoport állítólagos tetteit arra használták fel, hogy egy egész közösséget általános gyanú alá helyezzenek
– fogalmazott Tobias Den Haan, a demonstrációkat regisztráló csoport egyik tagja.
A tiltás ellenére hivatalosan száz, nem hivatalosan akár háromszáz tüntető is kivonult az utcára. Helyi hírek szerint ismétlődő antiszemita énekek hangzottak el, palesztin zászlókat lengettek, valamint pirotechnikai eszközöket és üveget dobáltak. Az arra járó, ellentétes álláspontot képviselő helyiekkel többen is összevitatkoztak. A berlini rendőrség az információk szerint 132 embert tartóztatott le, és többeket felszólított a helyszín elhagyására.
Az egyik X-re feltöltött videón az hallható, ahogy nyíltan antiszemita jelszavakat skandálnak, egy férfi azt kiabálja: „Kib…szott zsidók!”
A rendőrség nagy erőkkel vonult a helyszínre, az engedély nélkül megtartott tüntetés több résztvevőjét elvezették.
A szervezők a rendőrséget rasszizmussal vádolják, és válaszlépéseket fontolgatnak:
Nem hallgatnak el bennünket. Tájékoztatni fogunk azokról a közelgő lépésekről, amelyek célja, hogy a palesztinkérdést Berlin utcájára vigye
– fogalmaztak.
Szolidaritásra és a németországi zsidó közösség biztonságának garantálására szólított fel szerda este az ARD televíziócsatornának adott nyilatkozatában Olaf Scholz német kancellár – írja az MTI.
Kérem mindenki támogatását, hogy együtt biztosítani tudjuk zsidó honfitársaink biztonságát, és ezért ki kell mutatnunk, hogy szolidárisak vagyunk velük
– magyarázta a szociáldemokrata politikus. – Ez számunkra elfogadhatatlan – jelentette ki azzal kapcsolatban, hogy a palesztinok ügye mellett tartott németországi szimpátiatüntetéseken antiszemita megnyilvánulások is elhangzottak.
A Bild című német lap arról számolt be, hogy szerda este a kelet-németországi Chemnitzben incidens is történt egy Izrael melletti szimpátiatüntetésen, mert palesztin zászlókat lobogtató emberek támadták meg az izraeli zászlókkal felvonulókat. Szombaton, az Izrael elleni terrortámadás megindulásakor a berlini rendőrség pedig arról számolt be, hogy Neuköllnben voltak, akik süteményeket osztogatva ünnepelték a Hamász akcióját. Aznap este egy palesztinpárti tüntetést fel is oszlattak, mert a résztvevők Izrael-ellenes jelszavakat skandáltak, és volt, akik maszkkal takarták el az arcukat.
Németországban a múlt hét végén megerősítették a zsidó létesítmények védelmét.
További Külföld híreink
Borítókép: Németországban tüntetnek a palesztinbarát erők (Forrás: X/orca7755)
További Külföld híreink
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Az amerikai elnök újságíróknak azt mondta, Dulcy Rodriguez ideiglenes elnök vezette venezuelai kormányzat jelenleg jó munkát végez és jó kapcsolatot sikerült kialakítani vele.

Több mint 140 szakadár fegyverest öltek meg a pakisztáni biztonsági erők Beludzsisztánban
Az összetűzésekben a biztonsági erők 17 tagja és 31 civil is életét vesztette.

A Tisza testvérpártja adóemeléssel indított, Európában tovább tombol a háborús pszichózis
Napi külpolitikai hírösszefoglaló.

Lemondásának okairól beszélt a bolgár elnök
Rumen Radev, Bulgária volt elnöke részletesen beszélt döntésének hátteréről és az ország helyzetéről.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból
Az amerikai elnök újságíróknak azt mondta, Dulcy Rodriguez ideiglenes elnök vezette venezuelai kormányzat jelenleg jó munkát végez és jó kapcsolatot sikerült kialakítani vele.

Több mint 140 szakadár fegyverest öltek meg a pakisztáni biztonsági erők Beludzsisztánban
Az összetűzésekben a biztonsági erők 17 tagja és 31 civil is életét vesztette.

A Tisza testvérpártja adóemeléssel indított, Európában tovább tombol a háborús pszichózis
Napi külpolitikai hírösszefoglaló.

Lemondásának okairól beszélt a bolgár elnök
Rumen Radev, Bulgária volt elnöke részletesen beszélt döntésének hátteréről és az ország helyzetéről.
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!