Sirhant 1969-ben halálra ítélték, később azonban, amikor Kalifornia államban betiltották a kivégzéseket, a férfi ítéletét életfogytig tartó börtönbüntetésre változtatták. A palesztin származású keresztény férfi a hatvanas évek végén zajló tárgyalásokon elmondta, hogy heves dühöt érzett Kennedy iránt Izrael támogatása miatt, azonban azt állította, nem emlékszik a merényletre, és azt is hozzátette, hogy a történések előtt alkoholt fogyasztott.
Sirhan szabadlábra helyezését legutóbb egy éve utasították el. Ekkor egy másik bizottság úgy döntött, a férfi elhagyhatja a börtönt, ezt azonban Gavin Newsom kaliforniai kormányzó felülbírálta. A Los Angeles Times című lapban tavaly januárban közzétett véleménycikkében azt írta, hogy szerinte a férfi nem alkalmas arra, hogy szabadon engedjék. Hangsúlyozta: úgy véli, a merénylő még mindig nem érzi át tette súlyát, pedig az Egyesült Államok történetének egyik legszörnyűbb bűncselekményét követte el.
Az elítélt férfi ügyvédje, Angela Berry a döntést vitatva kiemelte, hogy Sirhan jó magaviseletet tanúsít, pszichiáterei pedig évtizedek óta úgy vélik, valószínűtlen, hogy a férfi ismét bűnt követne el vagy hogy veszélyt jelentene a társadalomra. Hozzátette, úgy érzi, a bizottság megadta magát a kormányzó politikai szeszélyének.
Newsom kormányzó tavalyi döntése megosztotta a Kennedy családot is. A meggyilkolt politikus özvegye, a 95. évében járó Ethel Kennedy mély megkönnyebbülését fejezte ki, a pár kilenc gyermeke közül viszont ketten – az ifjabb Robert F. Kennedy és Douglas Kennedy – támogatták Sirhan B. Sirhan kérelmét. Az ifjabb Robert Kennedy tavaly decemberben, a San Francisco Chronicle című lapban közölt véleménycikkében azt állította, nem Sirhan ölte meg az apját.