Kiderült, hol okozza a legtöbb halálesetet a kábítószer

Felmérések szerint az észak-európai és a balti országokban a legmagasabbak a számok.

2023. 08. 22. 20:16
Skócia Drog
Drug addict Michael (R) is seen preparing to inject cocaine in a small wooded area used by addicts to take drugs near Glasgow city centre, Scotland, on August 15 2019. Drug addict Michael arrives at a derelict scrap of land near Glasgow city centre littered with used syringes and other drug detritus to inject cocaine. He is helped by a fellow user who quickly mixes the white powder with distilled water in a small spoon and draws the liquid up into two needles. Moments later, the pair, barely hidden in the wasteland site, drop their trousers and shoot the narcotic-laced fluid into their leg veins. The pair are examples of worsening drug misuse across Scotland, where drug-related death rates are now among the worst in the developed world. (Photo by ANDY BUCHANAN / AFP) / TO GO WITH AFP STORY BY JOE JACKSON Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Kábítószer és Kábítószer-függőség Európai Megfigyelőközpontja (EMCDDA) azonban arra a megállapításra jutott, hogy a skóciai helyzet különösen aggasztó: míg a brit korona alá tartozó területen 327 haláleset jut egymillió lakosra, Finnországban ez a szám 79, Írországban pedig 73. A Skóciából származó adatok ráadásul az Egyesült Királyság 2021-es átlagán is túlmutatnak. A Euronews hírportál kiemelte, a kábítószer-használattal összefüggő halálesetekben az észak-európai és a balti országok az első helyen szerepelnek.

A Skócia leghátrányosabb helyzetű területein élők majdnem 16-szor nagyobb valószínűséggel halnak meg kábítószer-használat miatt

– mutatott rá Julie Ramsay, Skócia statisztikai hivatalának munkatársa.

Kiemelte, a nemek közötti megoszlásban pedig azt figyelték meg, hogy a férfiak kétszer nagyobb valószínűséggel vesztik életüket túladagolás következtében, mint a nők. A halálos áldozatok átlagéletkora 45 év. Aktivisták a kábítószer-használat elleni fokozottabb fellépésre szólítottak fel, ám Kirsten Horsburgh, a Skót Drogfórum nevű civil szervezet igazgatója szerint arra is szükség lenne, hogy a fogyasztott szereket ellenőrizzék. Javaslatában olyan pontokat sorolt fel, mint például a biztonságos fogyasztói szobák kialakítása és a kábítószerek tartalmának ellenőrzése. Skócia ugyanis legalizálná a személyes használatra szánt kábítószer birtoklását és fogyasztását, ám ehhez az Egyesült Királyság hozzájárulása is szükséges, melyre London ez idáig nem igazán mutatott hajlandóságot.

Borítókép: Illegális droghasználat a skóciai Glasgow város környéki erdőben (Fotó: AFP/Andy Buchanan)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.