Bakondi György: Az EU-ban ismét a nem bevált és a biztonságot súlyosan fenyegető megoldást erőltetik

Kvóták szerinti elosztást hoznának be, holott hosszú éveken keresztül azt mondták, hogy szó sincs erről – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.

Forrás: MTI2023. 12. 30. 20:59
Puerto Naos, 2023. december 19. Európába igyekvõ afrikai illegális bevándorlók a Kanári-szigetekhez tartozó Lanzarote szigetén fekvõ Puerto Naos kikötõjébe érkeznek 2023. december 19-én. A spanyol tengeri mentõszolgálat hajója 48 migránst vett fedélzetére Lanzarote partjainak közelében. MTI/EPA/EFE/Adriel Perdomo Fotó: Adriel Perdomo
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Unióban (EU) a migrációról született mostani döntéssel ismételten csak a régi, Nyugat-Európában gyakorolt, nem bevált és a biztonságot súlyosan fenyegető megoldást erőltetik – mondta el a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.

Bakondi György hozzátette: a döntést is furcsa módon egyhangúság helyett minősített többséggel hozták meg, és a tapasztalataink alapján elmondott érvek közül egyik sem talált meghallgatásra.

Kvóták szerinti elosztást hoznának be, holott hosszú éveken keresztül azt mondták, hogy szó sincs erről 

– mondta Bakondi György, rámutatva arra: 

Brüsszel döntené el, hogy az érkezőket milyen számban kellene Magyarországnak befogadnia. Ha nem akarja befogadni, akkor pedig fizetni kellene meghatározott fejkvóták szerint. 

Bakondi György megjegyezte: az úgynevezett válsághelyzetben a kvóták felett Brüsszel által kijelölt nagyságrendben kellene befogadni migránsokat, és ezt pénzzel nem is lehetne megváltani.

Ez – különös tekintettel a szervezett bűnözés jelenlétére az illegális migrációban, a terrorizmussal való szoros összefüggésre – olyan súlyos fenyegetést jelent a biztonságra, hogy a magyar kormány, amely a magyar emberek érdekéből indul ki, nem fogadhatja ezt el 

– jelentette ki Bakondi György. Hozzáfűzte: nem véletlen, hogy a nemzeti konzultációban ez a kérdés szerepel.

Elmondta, azt szeretnék, hogyha a magyar emberek ismételten véleményt mondanának erről az illegális migrációs elképzelésről. „Mi pedig készen állunk arra, hogy ezt a szándékot, ezt a politikai döntést minden létező fórumon érvényesítsük” – fogalmazott Bakondi György. Hozzátette: kizártnak tartja, hogy egy ilyen, a biztonságra súlyos veszélyt jelentő és elhibázott migrációs politikát elfogadnánk, és a megvalósításában részt vennénk.

Kiemelte, mivel a mostani elgondolás ellentétes a magyar alkotmány előírásaival, készen állnak arra, hogy jogi fórumokon is „megvívjuk azt a harcot, amit a magyar biztonság, a magyar emberek, a magyar szuverenitás védelme érdekében meg kell tegyünk”.

Bakondi György elmondta, az elmúlt nyolc év történéseit nézve azt látni, hogy mindig egyre rosszabb lett a helyzet, mindig egyre nagyobb tömegek érkeztek, és egyre agresszívebben követelték a jogaikat.

Elmondása szerint az is napirenden van, hogy sürgessék, hogy a beérkezett mielőbb állampolgárságot kapjanak, mert úgy gondolják, aki szavaz és például muszlim származású illegális bevándorló, az egészen biztosan nem fog nemzeti-konzervatív pártokra voksolni. Ez hosszú távon is előnyös lehet baloldali-liberális erőknek – fűzte hozzá.

Az uniós elgondolás szerint – mondta – az EU területére be kell engedni a szervezett bűnözés által tömegesen ideszállított, ismeretlen személyazonosságú, nyilvánvalóan politikai menedékjogra nem alkalmas embereket.

Eleve nem lehetséges, hogy politikai menedékjogra jogosultak legyenek, hiszen nyolc biztonságos országon keresztül jönnek ide

– mutatott rá.

Bakondi György szerint az EU területén kellene megvárni, hogy jogosultak-e vagy sem a menedékjogra, és többnyire kiderülne, hogy nem, és akkor ki kellene utaztatni őket, ami szinte lehetetlen. Nyugat-Európában ez 80 százalékban sikertelen – közölte.

Bakondi György a magyar gyakorlatról szólva elmondta, eszerint az EU területén kívül a követségeken lehet benyújtani menekültkérelmet, ott elbírálják, és aki jogosult erre, az megkapja a beutazási engedélyt, aki nem, az eleve nem léphet be az EU területére.

Borítókép: Európába igyekvő afrikai illegális bevándorlók a Kanári-szigetekhez tartozó Lanzarote szigetén (Fotó: MTI/EPA/EFE/Adriel Perdomo)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.