Rejtélyes választói profilozásra használja a brüsszeli pénzt a Soros-egyetem

Az EP-választásokra időzítve az illiberális választó profiljának megalkotásába kezdett a CEU.

2024. 01. 25. 10:30
SOROS György; Rauskala, Iris
Bécs, 2019. november 15. A Közép-európai Egyetem (Central European University, CEU) által közreadott képen Iris Rauskala, Ausztria oktatásért és kutatásért felelõs minisztere (b) és az intézmény alapítója és tiszteletbeli elnöke, Soros György üzletember (b2) az egyetem bécsi campusának megnyitóján 2019. november 15-én. MTI/CEU/Végel Dániel Fotó: CEU/Végel Dániel
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az EP-választásokra időzítve az illiberális választó profiljának megalkotásába kezdett a CEU, tehát a Soros-egyetem. A projektet ráadásul Brüsszel finanszírozza. Nem mellékes, 2022-ben a baloldal hazai kampányában épp egy ilyen tevékenységet végző cégcsoportnak, a DatAdatnak jutott kulcsszerep. A pénz akkor Amerikából jött Sorosék segédletével, írja a Mandiner. 

A minap a lap arról is beszámolt, hogy sok százmillió forintot fordít Brüsszel egy erősen aktuálpolitikai jellegű, liberális kutatásra. A projektet a több százmillió forinttal megtámogatott Soros-egyetem vezeti, mindeközben a magyaroknak járó uniós források jó részét továbbra is visszatartják.

A Soros-hálózat emberei fontos tervükről decemberi hírlevelükben is írtak. 

Eszerint 2024-ben folytatják a liberális demokráciával versengő alternatívák feltárását. Ehhez egyéni szintű adatok gyűjtésébe kezdenek, hogy felismerjék azon emberek profilját, akik leginkább hajlamosak az illiberális formációk támogatására. 

Munkájuk során olyan eszköztárat dolgoznak ki, amellyel a liberális politikai döntéshozók fel tudnak lépni az illiberális kihívások ellen. Tehát

Brüsszel pont a 2024-es választási évben ad pénzt Soros embereinek arra, hogy világlátásuk, politikai beállítottságuk alapján profilozzák a szavazókat.

Az illiberális választók beazonosítása arra is lehetőséget teremthetne, hogy a szóban forgó kör befolyásolásával egyes embereket távol tartsanak a voksolástól, de megfelelő üzenetekkel „megdolgozva” még az elbizonytalanodók pártpreferenciáját is meg tudnák változtatni.

Azt természetesen, hogy pontosan miként működne a gépezet, mit kezdenének a felhalmozott adatokkal, nem lehet tudni, a projekt azonban a fent említett lehetőségeket szem előtt tartva komoly fegyver lehet az európai parlamenti választást megelőző kampányban.

Sokan emlékezhetnek rá, hogy a külföldről származó milliárdokból kampányoló hazai dollárbaloldal a 2022-es magyarországi országgyűlési választás alkalmával a nekik juttatott pénz jó részét éppen egy olyan cégnél, a Bajnai Gordon-féle DatAdatnál költötték el, amelynek a választói profilozás a szakterülete.

A pénzt felhajtó Korányi Dávid egyébként éppen Bajnai Gordonnal, illetve Soros Györggyel és fiával Alexander Sorossal közösen vesz részt az ECFR-ben, amelyet a milliárdos spekuláns szponzorál.

Egyelőre a nyilvános forrásokból annyi kapcsolódási pontot lehet fellelni a Soros-egyetem és a DatAdat kapcsán, hogy mindkettő bécsi székhellyel működik. Mindemellett az egyetem karrierportálján egy sor DadAdat-álláshirdetést tettek közzé az elmúlt években.

 

– 2021-ben például a CEU-n keresztül hirdették a DatAdat munkáltatói rendezvényét.

 

– Vagy: 2021-ben a DatAdat politikai elemzőt keresett a CEU-n keresztül.

 

– 2022-ben a DatAdat gyakornokokat keresett a CEU-n keresztül.

 

Érdekesség, hogy az említett liberális-progresszív ECFR éppen tegnap jelentetett meg egy tanulmányt, amely témájában nagyon hasonló a Soros-egyetem projektjéhez. A velük egyet nem értőket „Európa-ellenesnek” nevező szerzők a „populista”, „szélsőjobboldalinak” nevezett erők előretörésével riogatnak.

Az adatgyűjtési projekt újabb bizonyíték arra, hogy Brüsszel az uniós adófizetők pénzéből segíti a Soros-hálózatot a választási beavatkozásban.

Korábban egyébként hasonló jelenségek voltak megfigyelhetők a dollármédia és a politikai aktivistacsoportok finanszírozása kapcsán is.

Emlékezetes, Alexander Soros 2023 augusztusában arról írt a Politico nevű hírportálon, hogy „a hírek, amelyek szerint a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) és Soros »elhagyja Európát«, félrevezetőek. Nem távozunk”. Úgy tűnik, hogy Sorosék hálózatának finanszírozását a 2024-es európai parlamenti választásokra ráfordulva több esetben Brüsszel vette át.

Borítókép: A Közép-európai Egyetem (Central European University, CEU) által közreadott képen Iris Rauskala, Ausztria oktatásért és kutatásért felelős minisztere (b) és az intézmény alapítója és tiszteletbeli elnöke, Soros György üzletember (b2) az egyetem bécsi campusának megnyitóján 2019. november 15-én (Fotó: MTI/CEU/Végel Dániel)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.