„A meglévő infrastruktúra hatásainak visszafordítása, nem pedig enyhítése érdekében a határ menti egészségügy szószólóinak szélesíteniük kell a látásmódjukat, hogy egy olyan keretet fogadjanak el, amely globális, az erőszakos határok és a hagyományos szakmai gyakorlat által előírt korlátoktól megszabadulva rázza fel magát. Ahelyett, hogy beletörődnénk a határok rögzítettnek tekintett elképzelésébe, és így a beavatkozásokat azok ártalmainak enyhítésére összpontosítanánk, inkább az eltörlés orvosi szükségességéről kell gondolkodnunk” – érvelnek.
Egy másik kötelező olvasmány a The Guardian 2021-ben megjelent interjúja, amelyet Harsha Walia kanadai bevándorlási aktivistával készítettek, aki szintén a határok eltörlését követeli. Walia szerint a tömeges migráció olyan tényezőknek köszönhető, mint a gyarmatosítás és az amerikai imperializmus. Azt állítja, hogy nincs határválság sem az Egyesült Államokban, sem máshol.
Ehelyett léteznek a tömeges migrációt mozgató tényleges válságok – mint a kapitalizmus, a háború és az éghajlati vészhelyzet – és a politikai határok elképzelt válságai, amelyeket arra használnak, hogy igazolják a további határbiztonsági aggályokat és az erőszakot
– idézi Waliát a The Guardian. Walia szerint a határválság emlegetése egyenesen rasszista.
Ez a látszólag fajilag semleges nyelvezet – azt mondják nekünk, hogy nincs semmi rasszista abban, ha azt mondjuk, hogy határtámadás – valójában mélyen faji kódolású. Fekete és barna emberek áradatát idézi, akik elfoglalják az úgynevezett fehér ember országát
– fogalmazott az aktivista.
Dr. Stanley Goldfarb, a Do No Harm szervezet igazgatótanácsi elnöke a Fox Newsnak adott nyilatkozatában úgy fogalmazott:
A UCLA orvosi iskolája a nemzeti határokról alkotott anarchikus nézeteik abszurd sulykolásával társadalmi aktivisták kohorszát próbálja létrehozni.
Mint mondta, egyértelmű, hogy az orvostanhallgatók egyes oktatói semmit sem tudnak a jelenlegi határválság társadalmi és gazdasági költségeiről. Kiemelte:
Azzal, hogy szélsőbaloldali társadalmi koncepciókkal oktatják az orvostanhallgatókat, csak tovább hígítják az orvosképzés minőségét, ami elkerülhetetlenül még több társadalmi megosztottsághoz és alacsonyabb színvonalú egészségügyi ellátáshoz vezet.
Nincs határválság?
Ahogy arról lapunk is beszámolt, az amerikai Kongresszusi Költségvetési Hivatal legfrissebb becslése szerint Joe Biden elnök hivatalba lépése óta, 2021. január 20-tól 2023 decemberéig mintegy 6,2 millió határátlépőt és illegális bevándorlót fogadtak az Egyesült Államokban – ez a külföldi népesség mindössze kétmillióval kevesebb, mint New York lakossága.