Rendkívül kellemetlen Kamala Harris vergődése

Egy kampányban a jelölt mára már nem teheti meg, hogy nem kommunikál magabiztosan, vagy nem tart kapcsolatot a választókkal – fogalmazott lapunknak Fekete Rajmund, a Kommunizmus Kutató Intézet igazgatója.

2024. 10. 30. 5:40
Kamala Harris egy Indianapolisban tartott rendezvényen.
Kamala Harris egy Indianapolisban tartott rendezvényen. Fotó: Getty Images via AFP Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elmúlt időszakban Kamala Harris amerikai alelnököt, demokrata elnökjelöltet számos kritika érte rossz kommunikációja miatt – nem véletlenül. Kínos nevetése, komoly bakijai futótűzként terjedtek a közösségi médiában, ahogy amiatt is számos bírálatot kapott, hogy jelölése után hetekig nem állt szóba a sajtóval. 

A kampányban egy jelölt mára már azonban nem teheti meg, hogy nem kommunikál magabiztosan vagy nem tart kapcsolatot a választókkal

– mondta el lapunknak Fekete Rajmund szakértő, a Kommunizmuskutató Intézet igazgatója. – Harris sokat látott kínos nevetése senkiből nem váltott ki pozitív érzéseket, éppen ezért próbálta a kampánycsapata nagyon gyorsan leszoktatni erről az elnökjelöltet. A kampánystáb is nyilvánvalóan látta, hogy ez nem működhet, és nem mutat jó képet a jelöltről – fogalmazott az igazgató.

Ami a napokban történt, az ennél is kellemetlenebb volt. Egy hétfői michigani kampánygyűlésen, amikor a közönség Harris nevét kiabálta, az elnökjelölt arra kérte a közönséget, hogy saját nevüket kiabálják – amire néma csönddel válaszolt a tömeg. Ezek olyan kínos helyzetek, amelyek a közösségi média korában pillanatokon belül generálhatnak többmilliós nézettséget

– mutatott rá Fekete Rajmund.

Ahogy az sem merült feledésbe, amikor Harris súgógépe elromlott és a kínos csendet a „32 nap” ismétlésével próbálta megtörni.

Az elnökjelöltek kommunikációja kapcsán a szakértő elmondta, hogy a klasszikus médiumok – tehát a nyomtatott sajtó, a televízió, a rádió vagy az online portálok – mellett egyre nagyobb teret kapnak a különböző videós- és podcastműsorok, így nem véletlen, hogy mind Donald Trump, mind Kamala Harris is elvállalt ilyen szerepléseket.

A bizonytalan szavazókat, a különböző társadalmi csoportokat vagy éppen a nőket akarják egy-egy ilyen interjúval megszólítani. Ezért volt az, hogy a demokrata elnökjelölt interjút adott a Call Herr Daddy című podcastműsorban

– emelte ki a szakértő.

Hozzátette: a napokban jelent meg Joe Rogan háromórás interjúja Donald Trumppal, akinek az egész Egyesült Államokban a leghallgatottabb a műsora, átlagosan négy és fél millióan hallgatják, illetve nézik műsorait. Hogy szemléltesse, kiemelte: a Magyarországon is ismert Tucker Carlson műsora a nézettséget tekintve a negyedik helyen áll. A Trumppal készült interjút azóta harminchétmilliós megtekintésnél jár a YouTube-on, és akkor még nem beszéltünk a különböző felületekről, ahol szintén megtalálható az interjú.     

Joe Rogan Kamala Harrist is megkereste, de a legfrissebb hírek szerint nem fog megvalósulni az interjú, mert a demokrata elnökjelölt kampánycsapata olyan feltételeket szabott, amelyek nem voltak megfelelők a műsorkészítőnek

– mutatott rá az igazgató.

Viszont interjút adott a Fox Newsnak, amely korántsem vádolható demokratapártisággal. Itt egyértelműen az volt a cél, hogy megpróbálja megszólítani a republikánus, de el nem kötelezett női szavazókat. Tim Waltz demokrata alelnökjelölt sem mondható egy kifejezetten aktív médiaszereplőnek, ellenben J.D. Vance republikánus alelnökjelölttel, aki folyamatosan kampányol és interjút ad – nemrég épp a CNN-nek.

Fekete Rajmund hozzátette

alig több mint egy héttel ezelőtt Donald Trump beállt krumplit sütni és autósokat kiszolgálni egy Pennsylvania állambeli McDonald’sban, ezzel is jelezve, nem hisz a demokraták jelöltjének, aki korábban azt állította, egyetemi évei alatt a gyorsétteremláncnál dolgozott.

Hogy ki lesz az Amerikai Egyesült Államok következő elnöke, azt senki sem tudja megjósolni, továbbra is nagyon szoros a verseny a két jelölt között, és a végső döntést az úgynevezett csatatérállamok fogják meghozni. És sem az ország, sem a világ szempontjából nem mindegy, hogy ki fog végül beülni az Ovális Irodába. Jelenleg az Egyesült Államok renoméja megtépázott és olyan vezetőre van szükség, aki határozott elképzelésekkel rendelkezik – emelte ki a szakértő. 

Márpedig az elmúlt négy évben Joe Bidennek, az Egyesült Államok jelenlegi elnökének egyszerre komikus és szomorú botladozásai, az összefüggést nélkülöző mondatai nem az erőt, hanem éppen a gyengeséget és bizonytalanságot tükrözték.                                      

Borítókép: Kamala Harris egy Indianapolisban tartott rendezvényen (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.