Kamala Harrisnek szurkolt a magyar baloldal

Míg a magyar kormányt rendszeresen bírálja a baloldali sajtó amiatt, hogy a november 5-i elnökválasztáson az utóbb győztes Donald Trumpot támogatta, addig azt nem tették szóvá, hogy a baloldal a meglehetősen zavaros politikai nézeteket valló Kamala Harris mellett sorakozott fel. Így tett több vezető DK-s politikus, akik a közösségi médiában is kifejtették, szurkolnak a végül megsemmisítő vereséget szenvedő demokrata párti jelöltnek.

2024. 11. 07. 10:25
Trump wins US presidential election
US Vice President Kamala Harris speaks at Howard University in Washington, DC, on November 6, 2024. Donald Trump won a sweeping victory Wednesday in the US presidential election, defeating Kamala Harris to complete an astonishing political comeback that sent shock waves around the world. (Photo by SAUL LOEB / AFP) Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyarországi baloldal Kamala Harris győzelmében reménykedett, sok politikusuk nyíltan szurkolt az adatok szerint történelmi vereséget szenvedő demokrata párti jelöltnek a november 5-i amerikai elnökválasztáson. Több DK-s országgyűlési képviselő is Harrisnak drukkolt, például Barkóczi Balázs pártszóvivő, aki a választás napján olyan képet osztott meg a Facebook-oldalán, amelyen a „Harrist az elnöki posztra” felirat látható, és azt is hozzábiggyesztette, hogy „így legyen!”.

Fotó:   Facebook

Varju László, a DK alelnöke a Biden–Harris párost éltette már a 2020-as választást követően is, amikor a közösségi oldalán azzal a kísérőszöveggel posztolt egy képet az akkor győztes Joe Bidenről és az alelnökévé választott Kamala Harrisről, hogy az Egyesült Államokban győzött a demokrácia.

Fotó:   Facebook

Megjegyzendő: míg az elmúlt időszakban a balliberális sajtó folyamatosan támadta a kormányt amiatt, hogy Donald Trumpot támogatta az amerikai elnökválasztási kampányban, addig azt egyáltalán nem tették szóvá, hogy 

a baloldal annak a zavaros, egymásnak is ellentmondó politikai nézeteket valló Kamala Harrisnek szurkolt, aki a sok területen katasztrofális teljesítményt nyújtó Biden-adminisztráció második számú vezetője volt.

 

A Donald Trump 2025-ös januári beiktatásáig hivatalban lévő Biden-kormányzat a migráció kezelésében és a gazdasági kérdésekben elkövetett szarvashibák mellett azzal is hiteltelenítette magát, hogy az elnök annak ellenére tölti ki a teljes ciklust: évek óta egyértelműen látszanak rajta az előrehaladott, súlyos demencia jelei. Így például azt sem tudni, hogy pontosan ki vagy kik hoznak döntéseket világpolitikai jelentőségű kérdésekben.

Mindennek fényében nem meglepő, hogy az amerikai szavazók most nem kértek Joe Biden alelnökéből, s Donald Trump ritkán látott felhatalmazással nyerte meg a november 5-i választást.

 

A republikánus jelölt ugyanis amellett, hogy a csatatérállamok túlnyomó többségében győzedelmeskedett és söpört be az elégségesnél jóval több elektori szavazatot, a szenátusban is megszerezte a többséget, ami egyebek mellett a miniszterek kinevezésénél biztosít autonómiát a 2016 és 2020 között az elnöki széket egyszer már elnyerő Trumpnak.

Azt is érdemes megjegyezni, hogy az amerikai választási rendszer sajátosságai miatt a republikánus elnökjelöltnek szinte lehetetlen a szavazatok abszolút többségét megszereznie, ám Donald Trumpnak most ez is sikerült.

 Hasonló teljesítményre az utóbbi 36 évben mindössze két másik példa volt republikánus oldalon. 

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.