A felmérésből kiderül, hogy az amerikaiak több mint fele támogatja az Ukrajnába küldött katonai segélyeket, ugyanakkor ennél nagyobb arányban, a megkérdezettek 59 százaléka, tárgyalásos békét szeretne, akár annak árán is, hogy Ukrajna lemond bizonyos területekről.
Az ukrajnai katonai segítségnyújtás folytatása mellett a demokrata szavazók csaknem háromnegyede, 74 százalék áll ki, míg a republikánus szavazók jóval kevesebb mint fele, 42 százalék, nyilatkozott így.
Izrael katonai támogatását illetően pártvonalak mentén ellentétesen vélekednek a megkérdezett amerikaiak, mint Ukrajnát tekintve.
Míg a Donald Trumpot támogató republikánusok körében 67 százalék azok aránya, akik Izraelt fegyverekkel segítenék, addig a választáson Kamala Harrisre szavazó demokratáknak kevesebb mint fele, 46 százaléka áll az izraeli katonai támogatás mögött. A nemzetbiztonsági témájú éves közvélemény-kutatásból kiderül, hogy az amerikaiak több mint háromnegyede, 79 százalék, több védelmi kiadást vár el a szövetségi kormányzattól, valamint a megkérdezettek 61 százaléka szerint az Egyesült Államok hadseregének képesnek kell lennie egyszerre két fronton is háborút viselnie.
A 2024-es felmérésben megkérdezett amerikaiak csaknem fele szerint Kína jelenti a legkomolyabb fenyegetést országára, míg csupán negyedük szerint Oroszország a fő veszélyforrás a nemzetbiztonság szempontjából.
Az amerikai katonaságba vetett bizalom egy év alatt némileg erősödött, és idén az emberek több mint fele nyilatkozott róla pozitívan, ami 5 százalékpontos javulás. A bizalom szintje a növekedés ellenére is jóval elmarad a 2018-as értéktől, amikor az éves felmérésben részt vevők 70 százaléka nyilvánította ki bizalmát az Egyesült Államok hadserege iránt. A Reagan National Defense Survey 2024. november közepén, már az elnökválasztás után készült.
Borítókép: Civilek lőfegyveres kiképzésen vesznek részt Harkovban 2024. december 07-én. (Fotó: AFP/Anadolu/Stringer)