Bakondi György: Magyarország régi elve, hogy a külső határokat kell őrizni

Magyarországnak régi elve, hogy a külső határokat kell őrizni, és minél távolabb a központtól, annál nagyobb a siker esélye – hangsúlyozta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szombaton az M1 aktuális csatornán annak kapcsán, hogy négynemzeti rendőri erő vesz részt a bolgár–török határ védelmében.

Forrás: MTI2025. 03. 08. 19:06
Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági fõtanácsadója (Fotó: MTI/Bruzák Noémi) Fotó: Bruzák Noémi
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bakondi György elmondta, hogy a közelmúltban indult útnak az első magyar rendőri csoport, hogy Ausztria, Románia és Bulgária rendőri erőihez csatlakozzon. Megjegyezte, hogy személyesen is ismeri azt a határszakaszt, amely eléggé nehezen őrizhető, bár ott is viszonylag jól megépített műszaki akadályrendszer segít. Kiemelte: tapasztalt embereket tudtak kiküldeni, hiszen a magyar rendőrség hosszú idő óta teljesít szolgálatot Szerbiában, illetőleg Észak-Macedóniában. 

Érdekünk, hogy az újonnan csatlakozott schengeni országok – Románia és Bulgária –határőrizete sikeres legyen, és ebben partnereink az osztrák rendőri szervek, hiszen ők is érintettek a balkáni útvonalon érkező illegális migránstömeg fogadásában

– fogalmazott. A belbiztonsági főtanácsadó arra a kérdésre, hogy Törökország kerítésfalat épít, amivel megakadályozná az Európai Unióba induló migránsokat, azt mondta: a török hatóságok végig törekedtek határőrizeti tevékenységre, honvédségi irányítású határőrezredek őrzik a török határt, és mindig nagy számban tartóztattak föl illegális migránsokat. 

A belbiztonság a határon kezdődik, legyen szó kifelé vagy befelé áramlásról, és Törökország így látta helyesnek, amit hazánk nagyban támogat

– fűzte hozzá. Bakondi György arról is beszélt, hogy a határzárakon átjutó és a magyar területre illegálisan behatoló migránsoknak a menekültkérelmüket Belgrádban, az ottani magyar nagykövetségen kell benyújtaniuk. Az Európai Unióban is vannak ilyen irányú jogalkotási folyamatok, ami üdvözlendő, és Magyarország a kezdetektől azt mondta, hogy Szerbiában senki nem üldözi őket, tehát nyugodtan megtehetik ezt a lépést az unión kívül is. Jelezte, Olaszország is hasonlót kezdeményezett, mert Albániában próbálja elbírálni a menekültkérelmeket, de Nagy-Britannia is Afrikába szállította vissza a La Manche csatornán Franciaországból érkező migránsokat és ott lehetett menekültkérelmeket benyújtani. 

Megemlítette, hogy ezen intézkedéseknek már a hírére is csökkenés tapasztalható a migránsok számában, például a La Manche csatornán Franciaországból útnak indulók száma mérséklődött. 

Bakondi György hangsúlyozta, hogy az Európai Unió egyelőre nem teszi magáévá a bevált gyakorlatot, hanem továbbra is úgy gondolja, hogy az az előnyös, ha évente egymillióan érkeznek. Úgy vélte, az elmúlt hetek is bizonyítják, hogy nem jó az irány, hiszen gázolástól késelésen át géppisztolyos támadásig mindenfajta súlyos bűncselekmény történt Európa-szerte, amelyek az európai embereket félelemmel töltik el.

Borítókép: Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági fõtanácsadója (Fotó: MTI/Bruzák Noémi)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.