Az utóbbi időben egyre gyakoribbá váltak az Elon Musk tulajdonában lévő Tesla elleni támadások, amelyek komoly aggodalmat keltettek mind az autótulajdonosok, és mind a vállalat tulajdonosai valamint a hatóságok körében.

A támadások hátterében több tényező is állhat, melyben egy közös: a cégvezető, Elon Musk személye.
Az amerikai Tesla autómárka létesítményei ellen a közelmúltban több mint 80 támadás történt az Egyesült Államokban és Kanadában. Az atrocitások jelentős része vandalizmus és gyújtogatás – írja a CBT News.
A közelmúltban egy Las Vegas-i férfit tartóztattak le a Tesla járművek elleni Molotov-koktélos támadással kapcsolatban. A 36 éves férfi tettei egy nagyobb vandalizmus-hullám részei voltak, amely egész Amerika-szerte Tesla-helyszíneket célzott meg.
A támadásokat összefüggésbe hozták Elon Musk vezérigazgató szerepével. Musk, az amerikai kormányzati hatékonysági minisztérium (DOGE) fejeként milliárdos megszorításokat vezetett be és az átláthatóság fontosságát hangsúlyozza. Az ez ellen tüntetők azzal vádolják Elon Muskot, hogy túlzott hatalomra tett szert a kormányzatban.
Az erőszakos demonstrációk után Amerika-szerte letartóztatásokra is sor került és számos Tesla elektromosautó is megsemmisült. A hónap elején négy Cybertruckot gyújtottak fel egy seattle-i Tesla kereskedés parkolójában. Las Vegasban több Tesla járművet gyújtottak fel egy Tesla szervizközpont előtt, ahol az épület bejárati ajtajára az „ellenállni” szót festették fel. A hatóságok szerint legalább egy személy Molotov-koktélt - benzinnel vagy más gyúlékony folyadékkal töltött nyers bombákat - dobott, és egy fegyverből több lövést adott le a járművekre – írta meg az AP.
Elon Musk az X közösségi oldalon a Tesla ellenes támadásokat egy szóval jellemezte: Őrület.
Musk úgy fogalmazott:
Úgy gondolom, hogy rosszat tesznek a Teslával és a vásárlóinkkal szemben is. A Tesla egy békés vállalat, amely nagyszerű autókat, nagyszerű termékeket gyárt, ez minden, amit tett.
Musk és a Tesla az erőszakos baloldal új célpontja lett
A Tesla alkalmazottai és maga Musk is kapott halálos fenyegetéseket kapott. A Tesla elleni támadások politikai dimenzióját jól mutatja, hogy számos amerikai demokrata politikus tartózkodott a támadások egyértelmű elítélésétől - írja a Fox News.
Ez a hallgatás különösen feltűnő annak fényében, hogy a demokrata párt korábban határozottan fellépett a belbiztonságot fenyegető erőszakos cselekmények ellen. A republikánus oldalról Donald Trump volt elnök viszont határozottan elítélte a támadásokat, és a belbiztonságra veszélyes cselekménynek minősítette azokat.
Trump első ciklusában a New Yorkban, Washingtonban és másutt található ingatlanjai váltak a tiltakozások helyszínévé. Második ciklusának első napjaiban a Tesla tölti be ezt a szerepet.
A Tesla könnyű célpont
– mondta Randy Blazak, a politikai erőszakot tanulmányozó szociológus.
Végig gurulnak az utcáinkon. Kereskedéseik vannak a környékünkön.
Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója is többször utalt arra, hogy a támadások mögött politikai motivációk állnak, és baloldali milliárdosokat vádolt a „tüntetések” finanszírozásával.
FBI-vizsgálat indult
Az FBI közös terrorizmusellenes munkacsoportja vizsgálatot indított a Tesla elleni támadások ügyében. Az Igazságügyi Minisztérium eddig több olyan személy ellen emelt vádat, akiket azzal vádolnak, hogy Molotov-koktélokat dobtak a Tesla ingatlanjaira. Az FBI igazgatója ezeket az atrocitásokat „belföldi terrorizmusnak” nevezte.

A nyomozás során kiderült, hogy a támadások szervezettnek tűnnek, és egy anti-Musk weboldal szervezheti az eseményeket. Ezen egy interaktív térkép volt Molotov-koktél kurzorral, a Tesla-tulajdonosok nevével, címével, telefonszámával és e-mail-címével, a Tesla akkumulátor és kereskedési helyeivel, valamint a DOGE-val kapcsolatban álló személyek címeivel.
A Tesla elleni támadások komoly anyagi károkat okoztak a vállalatnak, és a dolgozók biztonságát is veszélyeztették.