Az Egyesült Államok Állampolgársági és Bevándorlási Szolgálata (USCIS) a honlapján közölte:
mostantól elutasítják a kérelmét azoknak, akik a közösségi médiában antiszemita tevékenységeket fejtenek ki, illetve zsidó embereket zaklatnak vagy bántalmaznak.
A közlemény szerint az ilyen cselekedetek azonnal hatással lesznek azokra a külföldiekre, akik állandó tartózkodási engedélyért vagy diákvízumért folyamodnak. Elutasítják továbbá olyan személyek vízumkérelmét is, akik „antiszemita tevékenységekkel összefüggő oktatási intézményekhez” köthetők.
Donald Trump amerikai elnök antiszemitizmus elleni rendeleteivel összhangban az Egyesült Államok belbiztonsági minisztériuma (DHS) minden releváns bevándorlási törvényt maximálisan alkalmazni fog annak érdekében, hogy megvédje az országot a szélsőségesektől és a terroristáktól, beleértve azokat, akik antiszemita terrorizmust, erőszakos antiszemita ideológiákat és olyan antiszemita terrorszervezeteket támogatnak, mint a Hamász, a palesztin Iszlám Dzsihád, a Hezbollah vagy a húszi lázadókat tömörítő Anszar al-Allah iszlamista mozgalom
– áll a közleményben.
Nincs hely az Egyesült Államokban a világ terroristáival szimpatizáló személyek számára, és nem vagyunk kötelesek befogadni őket, vagy megengedni nekik, hogy nálunk tartózkodjanak
– szögezte le a közlemény szerint Tricia McLaughlin, a tárca szóvivője. Szavai szerint Kristi Noem belbiztonsági miniszter „világossá tette, hogy bárki, aki azt gondolja, hogy Amerikába jöhet, és felhasználhatja az első alkotmánykiegészítést antiszemita erőszak és terrorizmus népszerűsítésére, téved”.
Az USCIS ezen irányelvek alapján a bevándorlási kérelmek elbírálásakor negatív tényezőként fogja figyelembe venni azokat a közösségimédia-tartalmakat, amelyek arra utalnak, hogy egy külföldi személy népszerűsíti vagy támogatja az antiszemita terrorizmust, antiszemita terroristák szervezeteit vagy más antiszemita tevékenységet. Az irányelvek azonnali hatállyal életbe lépnek – írta közleményében az amerikai bevándorlási hatóság.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)