Az erre a célra megtalált holland zöldpárti képviselő, Tineke Strik egy igazi keményvonalas globalista, vagyis tökéletes választás annak a koncepciós pernek a levezénylésére, amelyet a bürokraták már gondosan elterveztek – hangsúlyozta az Alapjogokért Központ elemzése. A jelentés eredményét már előre tudjuk, maga a méregzöld tollforgató is nyíltan megfogalmazta: Magyarországot ismét elítélik majd a jogállamiság állítólagos sérelme miatt.
A politikailag motivált eljárást mi sem szemlélteti jobban, mint az a tény, hogy a valódi, súlyos jogsértéseket elkövető lengyel Tusk-kormányt nemhogy elítélnék, hanem még eurómilliárdokkal és a 7-es cikkely szerinti eljárás megszüntetésével is megjutalmazzák.
A globalista szájíznek megfelelő döntésre pedig garancia Strik személye, aki a hazánk elleni Soros-ármánykodás új prototípusát testesíti meg. Az Alapjogokért Központ megvizsgálta a jelentéstevő eddigi életútját, aki április 14–16. között hazánkba látogat a notóriusan magyarellenes LIBE-bizottság tagja, hogy a Soros-hálózat itteni embereivel találkozzon.
Ismét zöldpárti képviselő készít jelentést Magyarországról
Az Európai Parlament ismét egy zöldpárti képviselőt bízott meg azzal, hogy frissítse a jogállamisági köntösbe bújtatott, valójában politikai nyomásgyakorlásra használt jelentést Magyarországról.
A jelentés elkészítésével megbízott EP-képviselő asszonynak nemcsak feladata, de kötelessége is lenne az, hogy objektív módon viszonyuljon hazánkhoz. A történelmi előzmények azonban nem biztatók: 2013-ban szellemi elődként Rui Tavares nyitotta a sort, azóta a 7-es cikkely szerinti eljárás részeként születnek ezek az írások, így Tineke Strik már a harmadik a sorban; Judith Sargentini 2018-ban, Gwendoline Delbos-Corfield 2022-ben teljesítette ezt a feladatot rosszindulatú, részlehajló módon – hangsúlyozta az Alapjogokért Központ.
Az aktuális jelentéstevő a holland Baloldali Zöldek EP-képviselője, akinél minden jel arra utal, hogy elődeihez hasonlóan ő sem tesz kísérletet arra, hogy elfogulatlanul dolgozzon.
Erre az előéletétől kezdve a politikai meggyőződéséig bezárólag sok minden utal, valamint az is, hogy nem ez az első konfliktusa a magyar kabinettel. Mindez azért fontos, mert az európai parlamenti képviselők feddhetetlenséggel és átláthatósággal kapcsolatos magatartási kódexe – Az Eljárási Szabályzat I. mellékletének 3. cikk (1) bekezdése – szerint
Összeférhetetlenség akkor áll fenn, ha valamely európai parlamenti képviselő megbízatásának a köz érdekében történő gyakorlása családi, érzelmi okok vagy gazdasági érdek, vagy bármely más közvetlen vagy közvetett magánérdek miatt nem helyénvaló módon befolyásolható.
Tineke Strik esetében az összeférhetetlenséget akár érzelmi okok vagy bármilyen más közvetett érdek alapján is meg lehetne állapítani – összegzett az Alapjogokért Központ.
Borítókép: Tineke Strik, az Európai Parlament zöldpárti képviselője 2020. szeptember 11-én (Fotó: NurPhoto/Romy Arroyo Fernandez)