Iszlamistákkal barátkozik az európai ország kormánypártja

Egyre nagyobb teret nyernek az iszlamista jelöltek a brit politikában. Eközben a kormányzó Munkáspárt maga is együttműködik iszlamista szervezetekkel.

2025. 05. 10. 11:45
Keir Starmer brit kormányfő Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Aggasztó tendencia észlelhető a brit politikában – hívja fel a figyelmet Camilla Tominey, A The Telegraph brit napilap szerkesztője. Ez pedig az egyre erősödő iszlamista szektarianizmus, amely a tömeges bevándorlás és a mainstream pártok gyáva politizálásának eredménye.

A brit Munkáspárt iszlamista szervezetekkel áll kapcsolatban
A brit Munkáspárt iszlamista szervezetekkel áll kapcsolatban (Fotó: AFP)

A szerző szerint a jelenségre jó példaként szolgál a hónap elején lezajlott önkormányzati választás eredménye. Az egyik választókerületben egy 18 éves muszlim nő nyert mandátumot, aki kampányában a nemek közti szegregáció mellett érvelt, és a gázai „népirtás” ellen emelt szót.

Nagy-Britannia kormányzó Munkáspártja, amely hagyományosan erős volt a muszlim többségű körzetekben, most komoly kihívásokkal néz szembe. Egy magas rangú munkáspárti forrás szerint pártjuk egyes területek már elvesztek a párt számára.

Ráadásul az iszlamista befolyás nem korlátozódik a helyi önkormányzatokra, a parlamentben is egyre erősebb a hangjuk, amit jól példáz a négy Gáza-párti független képviselő rendszeres felszólalása. Iqbal Mohamed, Dewsbury és Batley képviselője például az unokatestvérek közötti házasság betiltása ellen érvelt a parlamentben.

A mainstream pártok gyakran meghátrálnak az iszlamista nyomással szemben. A Munkáspárt továbbra is együttműködik olyan szervezetekkel, mint az Európai Iszlám Központ, annak ellenére, hogy az ismert iszlamista ideológusokhoz köthető. 

Olyannyira, hogy Jim McMahon, a helyi önkormányzatokért felelős miniszter részt is vett az egyik rendezvényükön.

Angela Rayner miniszterelnök-helyettes pedig Dominic Grieve-et bízta meg az iszlamofóbia új definíciójának kidolgozásával, ami potenciálisan veszélyeztetheti a szólásszabadságot. A helyzet súlyosságát mutatja, hogy még a konzervatívok között is vannak olyanok, akik az önálló palesztin állam elismerését követelik, ami közvetetten a Hamász palesztin terrorszervezet pozícióját erősítené – hívja fel a figyelmet a cikk.

Az iszlamista befolyás a kultúra területén is érezhető. Indhu Rubasingham, aki korábban megtagadta a brit zsidó filmfesztivál befogadását, most a Nemzeti Színház élére került, míg 

Minouche Shafik, aki a Columbia Egyetem korábbi rektora, aki az egyetemen kitört antiszemita tüntetések miatt mondott le, a Victoria and Albert Múzeum új vezetője lett.

Miután évekig szemet hunytak az iszlamizmus felett, az most mindenhol jelen van – vonja le a dermesztő következtetést a szerző.

Borítókép: Keir Starmer brit kormányfő (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.