Csík János: Bármilyen gond is adódik, segítenünk kell egymásnak – Parajd túléléséért is játszanak a zenészek

Mintegy harminc népszerű hazai előadó, illetve együttes fogott össze és lép fel a „Könnyek a vízben” jótékonysági koncerten július 6-án, vasárnap a Puskás Szoborparkban. A jegyek eladásából származó bevétel az árvíz sújtotta székelyföldi településeken – különösen Parajdon és Háromszék régióban – élő, nehéz helyzetbe került családok megsegítését szolgálja. A koncerten a Csík János és a Mezzo is fellép, a zenekarvezetőt kérdeztük.

2025. 07. 02. 14:10
Csík János is fellép a jótékonysági koncerten Fotó: Mirkó István
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Régre nyúló, szinte baráti kapcsolat van az Ismerős Arcok zenekar és köztem, egy lemezükön közre is működtem egy saját dallal. Nagy Zoltán, a zenekar műsorszervezője lépett kapcsolatba velünk, amikor felmerült a jótékonysági koncert ötlete, mi pedig nagy örömmel vállaltuk a felkérést.

Csík János: Bármilyen gond is adódik, segítenünk kell egymásnak
Csík János és a Mezzo (Fotó: Lakó Péter)

– fogalmazott Csík János lapunknak.

Hozzátette: 

ez az koncert különösen fontos nekik, hiszen népzenészként sokszor jártak Erdélyben, 

a Székelyföldön és a Sóvidéken is, és sok olyan falusi zenészt ismertek meg, akik egyfajta mesterei ennek a műfajnak. – Felvételek alapján, illetve a személyes találkozások alkalmával, első kézből tanulhattuk meg tőlük a székelyföldi muzsikát. 

Nagyon hálásak vagyunk azoknak az erdélyi barátoknak, ismerősöknek, akikkel az évek során kapcsolatba kerülhettünk. Ez egy szomorú esemény, ha másképp nem is, legalább ezen az úton próbáljunk segíteni nekik. 

– fogalmazott.

A Kossuth-díjas zenészt arról is kérdeztük, hogy a konkrét segítségnyújtáson túl szerinte kaphat-e többletjelentést a koncert a nemzeti összetartozás napjának aktualitása okán.

Nagyon fontos, hogy ez a koncert a június 4-i nemzeti összetartozás napjára is ráirányítja a figyelmet. Ez a nap politikai hovatartozástól függetlenül is egy fontos tiszteletadás, hiszen bárhogyan is történt a szétszakadásunk, mindig azt kell jelezni magunk és a világ felé, hogy összetartozunk és egy nemzet vagyunk

– hangsúlyozta Csík János.

 

Hozzátette: – Az egészséges nemzeti öntudat mentén gondolkodva hisszük azt, hogy bármilyen gond is adódik, segítenünk kell egymásnak, az erdélyieknek éppúgy, mint a felvidékieknek, kárpátaljaiaknak vagy a vajdaságiaknak.

A segélykoncert az Ismerős Arcok zenekar kezdeményezésére, az Ökumenikus Segélyszervezet közreműködésével és a Szerencsejáték Zrt. támogatásával valósul meg. A jó ügy támogatásához többek között olyan fellépők csatlakoztak, mint a Magna Cum Laude, Curtis, Radics Gigi, a Hooligans, az Edda Művek, a Csík János és a Mezzo, Veréb Tamás, a Budapest Ragtime Band, a P. Mobil, a Beatrice vagy a Kelemen Kabátban.

 

A július 6-án, vasárnap 14 órakor kezdődő nemzeti adománygyűjtő koncertre szóló jegyek megvásárolhatók az Eventim oldalán, illetve a helyszínen is elérhetők. 

 

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.