Ahonnan indulunk reggel, és ahova érkezünk este: az előszoba

Még ha apró is az előszoba, érdemes elhelyezni néhány praktikus eszközt és bútort ebben a térben.

null

Minden otthonba kell egy hívogató előszoba. Innen indulunk, ide érkezünk, ezt látják először a vendégek is, így a rendetlenség itt nem megengedhető.

Még ha apró is az előszoba, érdemes elhelyezni néhány praktikus eszközt és bútort ebben a térben, hogy könnyebb legyen rendet tartanunk. Használjunk zárt cipőtartókat, keskeny cipőszekrényeket, valamint szereljünk fel kampókat, akasztókat a kulcsoknak, kabátoknak, táskáknak – a kihasználatlan, szűk sarkokba állófogas is kerülhet. Kifejezetten praktikus egy hagyományos előszobaasztal (úgynevezett lerakó), de ha erre nincs elegendő helyünk, szereljünk a falra egy nagyobb méretű polcot a leveleknek, hirdetéseknek.

Az előszoba akkor praktikus, ha könnyen tisztán tartható
Fotó: pexels

A legjobb előszobák közös jellemzője, hogy könnyen tisztán tarthatók és praktikusak, ugyanakkor előrevetítik a lakás többi részének hangulatát. A közlekedőterületek díszítése óriási figyelmet igényel, ugyanis ezek azok a helyiségek, melyek összekötik egymással az ötletesen kialakított szobáinkat. Fessük itt bátran élénkebb színűre a falakat, vagy válasszuk merészebb padlót.

A teljes cikk ITT olvasható.

Hogyan kerüljük el a 10 leggyakoribb lakberendezési hibát?

A lakás berendezése egyszerű feladat – gondoljuk sokan, ám a gyakorlat azt mutatja, hogy valójában közel sem. A kényelmes és praktikus otthonhoz nem árt tisztában lennünk néhány alapvető szabállyal.

Túl sok szín, anyag és minta

Előfordul, hogy egyszerre több árnyalatba, motívumba is beleszeretünk, ebből pedig később nehezen, vagy egyáltalán nem engedünk. Ennek az egyenes következménye azonban csak a jobbik esetben lesz eklektika vagy ízléses stíluskavalkád, sokkal inkább káosz, zsúfoltság és hozzá nem értés – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

A megoldás: maradjunk biztonsági játékosok és válasszunk alapszínnek egy visszafogott, természetes árnyalatot, amelyet aztán nagyobb felületeken alkalmazhatunk. Ilyen például az örök klasszikus fehér, amely szépen idomul a legtöbb mintához, stílushoz és színhez, de remekül mutat fával és kővel is.

Könyvek halmozása

A könyvek látványa mindig kellemes, nem csoda, ha mi magunk is örömmel sorakoztatjuk a szebbnél szebb és értékesebb olvasmányokat a polcainkra. Ám sajnos nem lakberendezési szempontból: a túl sok könyvtől könnyen zsúfolttá és rendezetlenné válhat a szoba.

A megoldás: szortírozzunk! Ajándékozzuk vagy adjuk el azokat, amelyeket már biztosan nem fogunk olvasni – más számára lehet, hogy igazi kincset jelenthetnek még. A legszebb, legkedvesebb köteteinket tegyük polcaink díszévé, a többit érdemes szekrényajtók mögé rejteni.

Rossz világítás

Egy-egy mutatós lámpa vagy csillár minden helyiségbe, és már készen is vagyunk? Sajnos a válasz nem: a jól átgondolt világítás kialakítása ennél sokkal többet jelent, ráadásul ha rosszul csináljuk, a szoba is kisebbnek, nyomasztóbbnak tűnhet.

A megoldás: helyezzünk el minél több fényforrást! Tegyünk állólámpát a sarokba, kerüljön az íróasztalra és az ágyunk mellé olvasólámpa, és az étkezőasztal fölé is lógassunk be fényforrást! Fokozhatjuk a hangulatot néhány dekoratív hangulatvilágítással is, például fényfüzérekkel.

Minden bútor a falnál

Unalmas és szűkebb térérzetű lesz a szoba, ha minden bútort szigorúan a fal mellé állítunk.

A megoldás: játsszunk a térrel! Használjunk például polcokat térelválasztónak, amennyiben a szoba nagysága ezt lehetővé teszi, de akár az íróasztalt is elforgathatjuk 90 fokkal.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.