Egy provence-i stílusú otthon saját kezűleg

A provence-i stílusban berendezett házban minden bútordarab a tulajdonos házaspár alkotókedvét és keze munkáját dicséri.

null

Editék mesébe illő otthona, régmúltat idéző bútoraival és berendezési tárgyaival, szemet gyönyörködtető, nyugalmat sugárzó pasztellszíneivel sajátos hangulatot áraszt. A provence-i stílusú ház minden szegletében találok valami csodálnivalót, legyen az egy kis szekrény, egy többágú gyertyatartó vagy egy falilámpa…

– Szerencsére a férjem is nagyon szereti a provence-i stílust – újságolja Edit, és azt is elárulja: a párja, Imre, kárpitos, így együtt dolgozhatnak. Az egyedi bútordarabok a kert végében lévő műteremben készülnek, de az ügyes kezű házaspár gyakran alakít át lakberendezési áruházakban kapható „kincseket” is.

A berednezés meghatározó elemei a törtfehér színű bútorok
Fotó: Bocskai Bálint, Eszenyi Zoltán / LAKASKULTURA.HU

– A felújítás Imre reszortja, a festés az enyém. Én döntöm el azt is, hogy milyen faragás vagy fogantyú kerüljön az adott bútorra – ismerteti a családi munkamegosztás részleteit a négygyermekes anyuka, aki ma már főállásban foglalkozik antik bútorok művészi felújításával.

– Jó néhány régiségkereskedővel kapcsolatban állok, időnként pedig az Ecseri úti piacra is kimegyek – említi a legfontosabb beszerzési forrásait. – A lakásunkat a férjemmel, Szücsivel együtt rendeztem be – árulja el Edit, miközben a törtfehérben és homokszínben pompázó fürdőszoba ékességében, a falra rögzített szekrénykében gyönyörködöm.

A fürdőszobában ugyanúgy jelen van a provence-i stílus
Fotó: Bocskai Bálint, Eszenyi Zoltán / LAKASKULTURA.HU

– A szomszédunk kiselejtezte, én pedig hónapokig dolgoztam rajta, mire felújítottam, annyira rossz állapotban volt. Hullott róla a festék, majdnem szétesett… A dupla mosdó alá szekrényt építettünk, amit csempével raktunk körbe, aztán a férjem cseresznyeszínű laminált ajtókat szerelt rá, amiket én, persze, rögtön lefestettem. A kád mellett újjávarázsolt antik szék díszeleg, a lámpákról viszont megtudom, hogy ugyanabból a lakberendezési áruházból származnak, ahonnan a konyhabútor is. A konyha ablaka alatti háromszemélyes ülőalkalmatosság a mintás párnákkal megint csak képzeletbeli időutazásra invitál.

Editék a tágas nappali egyik oldalán alakították ki az étkezőt, ahol a fehér huzattal borított székek és a törtfehérre festett asztal mellett az ebédlő leglátványosabb eleme, a faragott csipkés faliszekrény tartja fogva a tekintetemet.

A tágas nappali egyik oldalán alakították ki az étkezőt
Fotó: Bocskai Bálint, Eszenyi Zoltán / LAKASKULTURA.HU

– Annak idején gyóntatószék volt. Az egyik ismerősünk ki akarta dobni, de én megmentettem. A nappaliban rengeteg használati, berendezési és dísztárgy kapott helyet: mutatós gyertyatartók, falilámpák és -órák, koszorúk, virágok, növények, díszbabák…

A hálószoba mesébe illő
Fotó: Bocskai Bálint, Eszenyi Zoltán / LAKASKULTURA.HU

A sarokban álló, méretes íróasztalt Editék egy másik kedves ismerőse találta az utcán lomtalanításkor, és még időben riasztotta a házaspárt. Az emeletre vezető, tölgyfából készült, eredetileg tölgyszínű lépcsőn világosbarna játékmacik „pihennek”. Odafent a két nagylánynak külön szobája van, a kamaszok azonban a provence-i helyett modern stílusú bútorokat választottak maguknak. A szülők hálószobája viszont mesébe illő.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.