Gépgyárból loftlakás

Az egykori csonka gépgyár területén álló régi ipari épület új funkciót kapott.

null

Csonka János a magyar autógyártás úttörője, karburátorok, gáz- és petróleummotorok megalkotása fűződik a nevéhez. A Budafoki úton kezdetben autójavító műhelyt tartott fenn, ebből lett később a gyár, amely a háborút követően Április 4. Gépgyár néven működött tovább, majd iskolák, műhelyek végül a mostani loftlakás kaptak helyet a területén.

Az egykori tanárit, szertárt és igazgatói irodát összenyitották
Fotó: Darabos György / LAKASKULTURA.HU

Ezen a különleges atmoszférájú környéken, az egyik századfordulós, klinkertégla burkolatú iskolaépület második emeletén alakították ki a környezetébe jól illeszkedő ipari loftlakás belsőt, amelynek tervezője Baracsi Kati, az artKRAFT tulajdonosa.

A koncepció alappillére az volt, hogy a lakás őrizze meg az egykori indusztriális hangulatot
Fotó: Darabos György / LAKASKULTURA.HU

Mivel alapvetően egyetlen tágas teret szeretett volna létrehozni, az egykori tanárit, szertárt és igazgatói irodát összenyitotta, így jött létre a nagyvonalú U alakú tér. A koncepció alappillére az volt, hogy a lakás őrizze meg az egykori indusztriális hangulatot, és ennek érdekében felhasználtak mindent, ami menthető volt, de természetesen a mai igényeknek megfelelő műszaki tartalommal ellátva.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Újjáéledt iskolabelső: egy különleges lakás Budán

Budán áll az évek óta elhagyatott iskolaépület, amelynek egykori műhelyében Baracsi Katalin lakberendező egyedi hangulatú lakást alakított ki – írja a lakaskultura.hu.

ArtKRAFT néven vált ismertté Baracsi Katalin nyolc éve működő bútorműhelye, amely a loft stílust követi. A lakberendező most is kedvenc irányzatához igazodott egy iskolabelső berendezésekor.

– Mindig is vonzottak az átalakított terek, az pedig izgalmas feladat, ha egy korábban más funkciót ellátó épületet változtatunk lakássá. A három oldalon körbefutó hatalmas ablakokat és az egybefüggő, 125 m2-es teret kezdettől fogva kifejezetten imponálónak találtam – meséli Katalin, aki azonnal meglátta az épületben rejlő lehetőségeket.

A régi bútorok felkutatása Kati számára nemcsak hobbi, hanem munkája része; az artKRAFT Magyarországon az elsők között foglalkozott használaton kívüli épületekben hagyott tárgyak mentésével.

Az új életre keltett darabok jelenléte itt különösen hangsúlyos, mivel a lakás eredetileg egy iskola műhelye volt. Ma is egykori helyükön állnak (és működnek) az öntöttvas radiátorok, megőrizték az ablakokat, villanykapcsolókat, sőt a sárga keramitburkolatot is.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.