Így tehető otthonossá a kollégiumi szoba!

Akár kollégiumban, akár albérletben lakik, néhány praktikus tippel még kényelmesebbé és stílusosabbá varázsolhatja a lakóteret.

null

A nyár a legtöbb egyetemista számára általában fesztiválozással, világjárással vagy diákmunkával telik. Augusztus az albérletkeresés időszaka azoknak, akik nem kapnak kollégiumi elhelyezést. A magas albérletárak miatt egy-egy szobára itt is több lakó jut. Ezért a kollégiumokba, albérletekbe beköltözés előtt alaposan át kell gondolni a listát, hiszen a legtöbb diáknak szűk hellyel kell gazdálkodnia. Hogyan lehet mégis otthonossá és egyúttal praktikussá varázsolni a környezetet? Ebben segítenek most néhány hasznos tanáccsal szakértők – olvasható a Lakáskultúra cikkében.

Maximális tárolás minimális helyen

Általában mindenkinek kevés hely jut saját dolgai tárolására, ezért minden egyes köbcentimétert ügyesen ki kell használni. Ilyenkor jönnek jól a különféle többrekeszes tárolók, amelyekben jobban elhelyezhetők a ruhák, így ügyesebben beoszthatók a szűkös polcok.

Akár kollégiumi szobában, akár albérletben lakik a diák, néhány praktikus tippel még kényelmesebbé és stílusosabbá varázsolhatja a lakóteret.(A kép illusztráció)
Fotó: PIXABAY

Ha a szekrényekben kevés a hely, lefelé és felfelé is érdemes „terjeszkedni”, azaz kihasználni az ágyneműtartót, illetve az asztal és az ágy alatti üres helyet, például dobozokkal vagy egy mobil ágyneműtartóval. A ritkábban használt tárgyakat és könyveket pedig egymásra halmozható dobozokban vagy kosarakban is tárolhatjuk a szekrény tetején.

Konyha takarékon

A műanyag dobozok jól jönnek a konyhában, hisz ezen a helyiségen szinte biztosan osztozniuk kell a lakótársaknak. Célszerű néhány tartósabb, jól záró és könnyen megkülönböztethető darabot beszerezni a hosszú távon is békés együttéléshez. Így nem a három éve hurcolt jégkrémes doboz megkopott felirata alapján kell megjegyezni, hogy melyik étel kié a közös hűtőben. A viták elkerülése végett tányérból és bögréből is érdemes olyan egyedibb darabokat vinni, amilyen jó eséllyel nincs másnak.

Konyhai eszközökből és edényekből nem érdemes nagyon felpakolni, mivel az albérletekben általában megtalálhatók a szükséges darabok, a kollégiumokban pedig viszonylag kevés hely jut ezek tárolására, illetve magára a főzőcskézésre is. Egy közepes méretű lábas és egy fakanál a legtöbb kollégista számára egész évben elég az egyszerűbb ételek elkészítéséhez. Aki pedig egyszer-kétszer mégis nagyobb konyhai projektre adná a fejét, mindig gyorsan talál olyan lakó- vagy szobatársat, aki kölcsönadja a felszerelését, ha később kap egy adagot a finom végeredményből.

A cikk teljes tartalma ide kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.